Cristiano Ronaldo Manchester United’a İmza Attı

Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılıp Fransa’nın Paris Saint Germain kulübüne transfer olduğu 2021 yaz transfer döneminde sporseverleri şaşırtacak farklı bir transfer gelişmesi daha yaşandı. 2006 – 2007 sezonundan bu yana Lionel Messi ile amansız bir rekabet içerisinde olan Cristiano Ronaldo; 2018 – 2019 sezonundan beri formasını giydiği İtalya’nın Juventus takımından ayrıldı. Juventus’ta mutlu olmadığını ifade eden Portekizli oyuncunun bu hamlesi şaşkınlıkla karşılandı.

Cristiano Ronaldo’nun Manchester City’e transfer olacağı konuşuluyordu. Ancak, Portekizli yıldız şaşırtıcı bir şekilde 2003 ila 2009 yılları arasında formasını giydiği İngiltere’nin Manchester United takımına döndü. Bir başka deyişle, Ronaldo’nun kendisini Ronaldo yapan yere döndüğünü söyleyebiliriz. Bu gelişme ile beraber İngiltere Premier Ligi’ne ayrı bir heyecan geldi.

Cristiano Ronaldo Transferinin Detayları

1985 doğumlu oyuncu; Sporting Lizbon altyapısından yetişti. 2002 – 2003 sezonuyla beraber A takıma yükseldi. Bir anda kendisini gösteren Portekizli; 2003 yılının yaz ayında 16 milyon Euro karşılığında Manchester United’a transfer oldu. Alex Ferguson önderliğinde o yıllarda dünya futboluna hakim olan Manchester United’ın 18 yaşındaki Ronaldo’yu transfer etmesi çok konuşulmuştu. Ancak, Cristiano Ronaldo; İngiltere’de kendisini her geçen gün geliştirdi. 2008 yılında yalnızca 23 yaşındayken FIFA Ballon D’Or ödülünü kazanmayı başardı.

Cristiano Ronaldo; 2009 yılının yaz aylarında tam 94 milyon Euro karşılığında İspanyol devi Real Madrid’e transfer oldu. Portekizli isim; Real Madrid döneminde dört defa Şampiyonlar Ligi’ni kazanma başarısını gösterdi. Bunun yanı sıra, dört kez FIFA Ballon D’Or ödülünü kazandı. 2018 yılının yaz transfer döneminde 117 milyon karşılığında Juventus’a transfer olan oyuncunun İtalya macerası sönük geçti.

Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’ta yıllık 30 milyon Euro kazanacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak, İngiliz takımı; Juventus’a bonuslarla beraber 24 milyon Euro bonservis ödeyecek.

Cristiano Ronaldo Juventus’a Veda Etti

Sosyal medya hesaplarından Juventus’a veda eden Portekizli oyuncu; Juventus gibi dünyanın en büyük kulüplerinden birisinde oynamanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu dile getirdi. Buna ek olarak, Juventus taraftarının kalbinin bir köşesinde olacağını sözlerine ekledi.