Covid-19 Etkisiyle Galatasaray’da Sakatlıklar Can Sıkıyor

Korona Virüs Sebebiyle Sürekli Kadroda Zorunlu Rotasyona Gitmek Zorunda Kalan Sarı Kırmızı Ekipte Sakatlık Şoku “Sofiane Feghouli 2 Hafta Forma Giyemeyecek”

2020 – 2021 sezonu korona virüs pandemisi gölgesinde devam ederken hemen hemen her hafta bir ya da birkaç oyuncusunu karantinaya göndermek zorunda kalan sarı kırmızılı ekipte alınan sıkı önlemlere rağmen karantinalar devam ediyor. Üzerine sık sık yaşanan talihsiz sakatlıklar ise Galatasaray cephesinde can sıkmaya devam ediyor.

Sarı kırmızılı ekipte korona virüs pozitif vakaları teknik heyet ve yönetimin o kadar canını sıktı ki, son antrenmanlar bulaş riskini azaltmak adına basına kapalı gerçekleştiriliyor. Süper Lig’in 16’ıncı haftasında son maçında sahasında ağır bir hezimet alan Fraport Tav Antalyaspor’a karşı sahaya çıkacak olan Galatasaray’da hazırlıklar tam gaz devam ediyor.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basına kapalı gerçekleşen idmanlarda Fatih Terim liderliğinde sarı kırmızılı takımın ısınma hareketlerinin ardından kuvvet çalıştığı ve teknik çalışmalarla idmana devam ettiği belirtildi. Sporcular son olarak ise pas oyunları ile günlük antrenmanlarını tamamladılar.

Talihsiz Sakatlıklar Zincirine Galatasaray’ın Formda Oyuncusu Sofiane Feghouli de Eklendi

Sarı kırmızılı takımda sakatlıkları devam eden Peter Etobo’nun tedavisine kaldığı yerden devam edildi. Sırt bölgesinde problem yaşayan Ryan Babel’in ise kondisyonerler ile takımdan ayrı çalıştığı bildirildi. Uyluk gerilmesi yaşayan Peter Etobo ile sakatlığı devam eden Ryan Babel’in takıma ne zaman döneceği ise gizemini koruyor.

Sakatlar kervanına eklenen son isim ise başarılı futbolcu Sofiane Feghouli oldu. Sağ üst arka adele grubunda orta derecede zorlanması bulunan  başarılı kanat oyuncusunun tedavisine derhal başlandığı kulüp tarafından duyurulurken, 31 yaşındaki Cezayirli futbolcunun en az iki hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

100 Milyon Liralık Ödeme!

Trabzonspor galibiyetinin ardından yapılan açıklamada oyunculara 1 milyon liralık prim ödeneceği Galatasaray yönetimince müjdelenmişti. Bir başka güzel haber ise hafta içinde yine sarı kırmızılı takımın yönetiminden geldi.

Lider Galatasaray’da futbolculara ait 2021 yılı öncesindeki geriye dönük borçlarda dahil olmak üzere 100 milyon liralık ödeme gerçekleştirildiği bildirildi. Futbolcuların neşesine de yansıyan haberin takım içinde olumlu bir hava yarattığı gözlendi.