Cleveland Cavaliers Uzatmalarda Kazandı

NBA Doğu Konferansı’nda Cleveland Cavaliers sahasında Brooklyn Nets’i konuk etti. İki takım arasında büyük bir çekişmeye sahne olan ve iki kez uzatmaya giden bu maçı Cleveland Cavaliers, 147 – 135 kazanmayı başardı. Normal süresi 113 – 113 biten ve uzatmalara gidilen maçta 127 – 127’lik skorla ikinci kez uzatmaya gidildi.

Bu sonuç ile birlikte sahasında oynadığı maçı kazanan Cleveland Cavaliers, NBA Doğu Konferansı’nda 7. galibiyet aldı. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan Brooklyn Nets, NBA Doğu Konferansı’nda 7. mağlubiyetini aldı.

Maçın Detayları

NBA Doğu Konferansı’nda Rocket Mortgage Field House’da Cleveland Cavaliers ile Brooklyn Nets kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine iki takımda dengeli başladı ve çeyrek sonuna doğru sayı üstünlüğünü yakalayan Cleveland Cavaliers, birinci periyotu 28 – 23 önde tamamladı. Maçın ikinci çeyreğinde de takımlar birbirine karşı aradaki farkı açamadı. Takımların kontrollü oyunlarının neticesinde Cleveland Cavaliers, ikinci periyotu 51 – 49 önde kapattı.

Maçın üçüncü çeyreğinde oyuna ağırlığını biraz daha koyan Cleveland Cavaliers, üçüncü periyotu 87 – 78 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde aradaki farkı kapatan ve rakibine karşılık veren taraf Brooklyn Nets oldu. Fakat dördüncü periyotun sonunda elde edilen 113 – 113’lük skorla maçta uzatmaya gidildi.

5 dakikalık uzatmada Cleveland Cavaliers ile Brooklyn Nets arasındaki eşitlik yine bozulmadı ve 127 – 127’lik skorla maçta bir kez daha uzatmaya gidildi. İkinci uzatma dakikalarında ise Cleveland Cavaliers, oyuncusu Colin Sexton’un üstün performansı ile rakibi Brooklyn Nets’i 147 – 135 mağlup etti.

Geceye Damga Vuran Oyuncular

NBA Doğu Konferansı’nda oynanan maçta Cleveland Cavaliers, sahasında Brooklyn Nets’i 147 – 135 yendi. Büyük bir çekişmenin yaşandığı maçta özellikle uzatma dakikalarında geceye damga vuran isim Colin Sexton oldu. Uzatma dakikalarında 21, maçın genelinde ise 42 sayı, 5 ribaund, 5 asist ve 2 top çalma ile oynayan Colin Sexton, kariyer rekorunu kırdığı maçta galibiyetin alınmasında büyük bir pay sahibi oldu.

Cleveland Cavaliers forması giyen Milli basketbolcumuz Cedi Osman 50 dakika sahada kaldığı maçta 25 sayı, 7 ribaund ve 7 asistlik bir performans sergiledi. Öte yandan Brooklyn Nets cephesinde Kevin Durant’ın 38 sayı, 12 ribaund, 8 asist ve 4 blok’luk; Kyrie Irving’in 37 sayı ve 3 blok; James Harden’ın ise 21 sayı, 12 asist ve 10 ribaund’luk performansı mağlubiyetin alınmasına engel olmadı.