Cim Bom Galatasaray’dan Stanciu Hamlesi

Geçen sezonu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Fatih Terim’in önderliğinde transfer süreci yürütülen takımda listeye Slavia Prag’dan Nicoloa Stanciu alındı. İki ekip arasında gerçekleşen görüşme neticesinde Stanciu için Çek ekip 8 milyon Euro’luk talepte bulundu.

TRANSFER ATAĞI GERÇEKLEŞİYOR

Burak Elmas’ın başkan seçilmesinin ardından Fatih Terim de Florya’ya dönerek işinin başına geçmişti. İkili arasında geçen toplantılarda Fatih Terim kadro için hazırladığı raporu ve transfer listesini yönetime sunmuştu. Bu listeler doğrultusunda transfer görüşmelerine başlanmıştı.

Bu süreçten önce de 2 tane yerli transfer yapıldı. Göztepe’den Alpaslan Öztürk ile Kasımpaşalı Aytaç Kara takımın renklerine dahil edildi.

Pek çok isimle görüşmelerin devam ettiği takımdan yeni bir transfer sesi yükseldi. Sarı Kırmızılılar, Çek ekip Slavia Prag ile Nicoloa Stanciu için görüşmelere başladı.

Rumen orta saha için iki kulup masaya oturdu  ve müzakereler başladı. Bu transfer gerçekleşirse Slavia Prag’ın önemli bir oyuncusunu kaybedeceği konuşuluyor.

Stanciu Çek liginin en iyi yabancı futbolcuları arasında bulunuyor. Bu yüzden Çekler Rumen futbolcunun transferi için 8 milyon Euro’luk talepte bulundu.

Aslanların bu talebi fazla bulduğu kaydedildi. İkili arasında pazarlıkların sürdüğü bildirildi. Galatasaray, daha önce de 28 yaşındaki oyuncu ile ilgilenmişti. Ayrıca Leeds United’ın da Rumen oyuncu ile ilgilendiği belirtildi.

NİCOLOA STANCİU KİMDİR?

Rumen orta saha oyuncusu Stanciu kariyerine Romanya’da Alba Iulia, Vaslui ve Steaua Bükreş formaları giyerek başladı. Daha sonra sırasıyla Anderlecht, Sparta Prag ve Ahli’de devam etti. Suudi Arabistanlı ekipte de yarım sezon forma giymesinin ardından 4 milyon Euro’ya tekrardan Prag’ın yolunu tuttu.

DİĞER ORTA SAHA YACİNE ADLİ

Stanciu’nın yanı sıra Terim’in gözünden kaçmayan bir diğer isim ise orta saha oyuncusu Yacine Adli. Oyuncunun kulübü Bordeaux küme düştükten sonra 20 yaşındaki genç oyuncu için Galatasaray atağa geçti. Bu durumun ise yeni olmadığı tecrübeli hoca Fatih Terim’in Cezayirli oyuncuyu PSG’deki günlerinden beri takip ettiği iddia edildi.

Fatih Terim’in başarılı orta sahayı aradığı da ortaya çıktı. Genç oyuncuyla ilgili fikirlerini ve planlarını aktaran Terim, Adli’yi kadroya dahil etmeyi çok istiyor. Cezayirli oyuncu ile Bordeaux’tan geri dönüş bekleniyor.