Cezayir’li Oyuncu Yuvasına, Beşiktaş’a Döndü

Süper Lig’de gelecek sezon çalışmalarına devam eden Beşiktaş geçen sezonki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Rachid Gehezzal ile yeniden sözleşme imzalayarak yuvasına döndü.

Ghezzal Beşiktaş’ta

Liecester City’den geçen sezon kiralanan yıldız oyuncu Beşiktaş‘da 35 maç 8 gol 18 asist ile şampiyonluğa doğru dan katkı sağlayan yıldız isim İstanbul’a gelerek takımı ile sözleşme imzaladı.

İngiliz ekibi olan Liecester City ile uzun süren pazarlıklar sonucu Beşiktaş Cezayirli Yıldız futbolcu Ghezzal için kulübü ile 3 Milyon Euro’ya el sıkışarak oyuncunun bonservisini almış oldu.

Adeta yılan hikayesi gibi uzayan süreçte adı bir çok kulüp ile gecen Cezayirli oyuncu ezeli rakibi Galatasaray’ın da devreye girmesi özellikle teknik patron Fatih Terim’in basın toplantısında Rachid Ghezzal ile ilgili olarak ( Kim istemez? Ben bizzat Ghezzal ‘ı çok istedim. Hiç reddetmedim.) diyen Terim oyuncuyu takımında görmek istediğini açık açık söylese de Cezayirli oyuncu hakkını Beşiktaş’tan yana kullandı.

ALEX Teixeira 

Siyah beyazlı kulübün orta saha için transfer ettiği Brezilyalı 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu Alex Teixeira bonservisi elinde olması ve Çin macerası sonrası vatandaşı olan  Josef de Souza’ nın da desteği ile siyah beyazlı ekibe transferi gerçekleşti.

Beşiktaş kulübü bu sezon yaptığı transferler ile yaş ortalaması oldukça artırmış olması ile birlikte Teixeira transfer edildiği mevkide Ljaic olması bu oyuncuların yıllık alacakları ücretler ile Ghezzal ve transfer söylentisi olan Godin’in alınması halinde takımın zaten yaş ortalaması yukarıda iken satmayı ümit ede bileceği oyuncu sayısı oldukça az olacak.

Beşiktaş bu harcamaların karşılığında Şampiyonlar Liginde iyi bir kura çekmesi ile bile devler liginde başarılı olması imkansıza yakın gibi görünmekte. Şampiyonlar Liginde gelirleri başarısı ile az olacağından bir sonraki sene Şampiyonlar liginde yer alması garanti bile değil iken siyah beyazlı kulüp için mali açıdan finansal açıdan kısa vadede giderlerinin artırması Beşiktaş için zor bir süreç olacaktır.