Cem Dizdar

Cem Dizdar’dan TFF Kararı Değerlendirmesi

Spor yazarı Cem Dizdar, liglerin 12 Haziran günü başlamasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu’na sunulan teklife dair açıklama yaptı. Bazı takımların küme düşmenin kaldırılmasının talebine ilişki yorum yaparak, mücadelelerin devamına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgınının ardından Türkiye’de ligler tekrar başlayacak. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de sürece ilişkin alınan kararları tek tek açıkladı.

Süper Lig’in 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verilmesinin ardından, bazı takımlar küme düşmenin kaldırılmasını talep etmesi ise spor dünyasında gündem oldu.

Akla Yatkın Değildi

TFF söz konusu talebi reddettiğini açıklarken, spor yazarı Cem Dizdar da alınan kararı ve talebi değerlendirdi.

Mücadelelerin tekrar başlamasına ilişkin konuşan Dizdar, ekonomik kaygıların beraberin herkesin yaşamın yeni normallerine uyum sağlaması için bunun iyi bir test olacağını vurguladı. Söz konusu sürecin yeni normal olduğunu ifade ederek, bunun hayata ve futbola dair gerçek doğruları bulma konusunda da yardımcı olacağına dikkat çekti.

Bu sebeple de futbolun başlatılmasını kararının doğru davranışların test edilebilmesi adına mutlaka olması gerektiğinin altını çizdi. Dizdar, bazı kulüplerin küme düşmenin kaldırılması yönündeki talebin reddedilmesine dair de konuştu. Ve bu teklifin zaten akla yatkın olmadığını ve haklı olarak da kabul görmediğini belirtti.

Güncel Yazılar