Cebelitarık Dünya Kupası Elemelerinde Galibiyet Alamadı

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kapsamında G grubunda mücadele eden Cebelitarık, henüz hiç galibiyet elde edemedi. 9. müsabakasında A Milli Futbol Takımı ile deplasmanda mücadele eden ekip, 6 – 0 skor ile mağlup oldu.

Gruptan çıkma ümidi olmayan Cebelitarık, sıfır puan ile son sırada konumlanmış durumda. İşte Cebelitarık’ın 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerindeki kötü performansına dair ayrıntılar…

Cebelitarık, 9. hafta maçları kapsamında Türkiye’de Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’na konuk oldu. A Milli Futbol Takımımız, Muhammed Kerem Aktürkoğlu (dakika 11), Halil Dervişoğlu (dakika 38 ve 41), Merih Demiral (dakika 65), Serdar Dursun (dakika 81) ve Mert Müldür’den (dakika 84) gelen goller ile 6 – 0 galip gelerek 3 puanın sahibi oldu.

Cebelitarık 40 Gol Yedi…

Cebelitarık, Dünya Kupası’nda yarışma fırsatını kaybetti. Henüz hiç galibiyet elde edemeyen takım, şimdiye dek rakip takımın kalesini meşin yuvarlak ile 3 kez buluştururken kendi ağlarının tam 40 kez sarsılmasına mani olamadı.

Bu kötü performans, Cebelitarık taraftarlarının sosyal medya üzerinden isyan etmesine neden oldu.

Cebelitarık Milli Takımı’nın baş antrenörü Julio Cesar Ribas, G grubu kapsamında oynanan eleme mücadelelerinde hedeflediği sonucu elde edemedi. Ekip, +3 averaja sahip ancak gruptan çıkma ümidini kaybetmiş durumda.

Cebelitarık daha önce oynadığı eleme müsabakalarında Viktoria Stadyumu’nda Norveç’e 3 – 0, Hollanda’ya 7 – 0, Türkiye’ye 3 – 0, Karadağ’a 3 – 0 Daugava Stadyumu’nda Letonya’ya 3 – 1, Podgorica Gradski Stadyumu’nda Karadağ’a 4 – 1 ve Feijenoord Stadyumu’nda grup lideri Hollanda’ya 6 – 0 mağlup oldu.

G Grubunun Sonuncusu Cebelitarık!

Ay Yıldızlı ekip ile olan mücadelesinde Cebelitarık oyuncularından Jayce Olivero, dakika 22’de hakem tarafından kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Ekip, Kırmızı Beyazlılar ile olan maçına 10 kişi olarak devam etti. G grubunda Hollanda, liderlik koltuğunda 20 puan ile otururken onu 18 puan ile A Milli Futbol Takımımız, averaj farkı ile Norveç, 12 puan ile Karadağ, 6 puan ile Letonya ve  puan ile Cebelitarık yer alıyor.