Çaykur Rizespor’da Yeni Dönem

Çaykur Rizespor’da oldukça kısa süren Marius Sumudica döneminden sonra yeni bir dönem başlıyor. Yeşil mavili ekip artık Bülent Uygun’a emanet. Yapılan resmi açıklamaya göre Rizespor ve Bülent Uygun arasında 1,5 yıllık sözleşme imzalandı.

Bülent Uygun İle Sözleşme İmzalandı

Süper Lig’de son 8 maçında mağlubiyet alan Çaykur Rizespor Gaziantep mağlubiyeti sonrası teknik direktör Marius Sumudica ile yollarını ayırmıştı. Rizespor’dan yapılan yeni açıklamaya göre bu göreve Bülent Uygun geliyor.

Çaykur Rizespor’dan yapılan resmi açıklamaya göre yönetim kurulu başkanı Hasan Kartal ile teknik adam Bülent Uygun’un bir araya geldiği ve 2021-2022 futbol sezonu sonuna kadar 1,5 yıllık dönemi kapsayan sözleşme imzaladılar. Bülent Uygun, 7 Mart 2021 Pazar günü düzenlenen imza töreniyle yeşil-mavili renklere katıldı.

Hamza Hamzaoğlu ve Kemal Özdeş de Adaylar Arasındaydı

Çaykur Rizespor’un Başkanı Hasan Kartal geçen hafta yaptığı açıklamada teknik adam Bülent Uygun ile görüştüklerini ancak başka isimler de olduğunu söylemiştir. Bülent Uygun’un onlara daha yakın geldiğini söyleyen Kartal, Kemal Özdeş ve Hamza Hamzaoğlu’yla da görüşmeler yapıldığını kaydetmişti. Yeşil mavili ekibin son kararı Bülent Uygun yönünde oldu.

Öncelikli Hedefimiz Kümede Kalmak

Bülent Uygun sözleşme haberleri sonrası yaptığı açıklamada öncelikli hedeflerinin Rizespor gibi büyük bir camiayı küme düşme hattından kurtarmak ve ligde kalmasını sağlamak olduğunu söyledi. Uygun, sözleşme süresinin hiç bir önemi olmadığını, görev süresi boyunca başarı sağlayarak Rizespor’un geleceğiyle ilgili projelere imza atmak istediğini belirtti. Uygun, Başkan Kartal’ın desteği Rizespor’u layık olduğu yerlere taşıyacaklarını söyledi.

Çaykur Rizespor’un Başkanı Hasan Kartal ise yaptığı açıklamada teknik direktör ve saha sonuçları açısından kötü bir dönem geçirdiklerini ancak Bülent Uygun hocayla uyum içerisinde çalışıp Rizespor’u hak ettiği yerlere taşıyacaklarına inancının tam olduğunu açıkladı. Küme düşmekten korkmadıklarını söyleyen Kartal önemli olanın bu süreci atlatıp Rizespor’u daha iyi yerlere getirmek olduğunun altını çizdi.

Süper Lig’in 29. haftasını BAY geçecek olan yeşil mavili ekip Rizespor, 30. hafta evinde Atakaş Hatayspor’u konuk edecek. Rizespor 29. haftaya 28 puanla 17. sırada girdi.