Çaykur Rizespor 2021 Yılı Nasıl Geçti?

Çaykur Rizespor 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında 2021 yılında sezonu 40 maçta 48 puan ile 13. Sırada tamamladı. Geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor 53 gol atarken kalesinde 69 gole engel olamadı.

Bu sezon ise geride kalan sezonun ilk yarısında 19 maçta mücadele ederken 5 galibiyet 2 beraberlik ve 12 kez sahadan yenilgi ile ayrıldı ve 17 puan toplayabildi. Bu sezonun ilk yarısında 17 gol atarken kalesinde 34 gol gördü.

2021’in İlk Yarısında Çaykur Rizespor

Çaykur Rizespor 2021’de ilk maçına 3 ocakta oynamış ve maçtan 1 – 1 beraberlik ile ayrılmıştı. Bu dönemde takımın başında görev alan Stjepan Tomas ile Çaykur Rizespor 2 beraberlik alırken 2 kez de mağlubiyet ile ayrılmıştı. Stjepan Tomas’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise Ersin Aka geçmişti.

Ersin Aka yönetiminde Çaykur Rizespor 1 galibiyet ve 1 beraberlik elde ederken geçici görevine son verilip göreve Rumen Teknik adam Marius Sumudica getirildi.

Rumen teknik adam yönetiminde Karadeniz ekibi 7 maçta 3 beraberlik ve 4 yenilgi aldı. Bu sonuçlar neticesinde Rumen teknik adamında görevine son verildi ve yerine teknik direktör Bülent uygun getirildi.

Bülent Uygun ile sezonu tamamlayan Çaykur Rizespor 13 maçta sahaya çıkmıştı. Bu maçlarda Çaykur Rizespor 6 kez galip gelirken 2 maçtan ise beraberlik ile ayrılmış ve 5 kez de sahadan mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Geçtiğimiz yılın ilk yarısında Çaykur Rizespor 34 gol atarken 46 kez kalesinde gol gördü. Geçtiğimiz sezonu 4 kez teknik direktör değiştirerek geçirdi ve en çok teknik adam değişikliği yapan takımlar arasında yer aldı.

2021 Yılının İkinci Yarısında Çaykur Rizespor

Sezona geçen sezonu takımın başında tamamlamış olan teknik direktör Bülent Uygun ile açmış olan Çaykur Rizespor transfer döneminde de Bülent Uygun’un istekleri doğrultusunda transferler yapıp kadrosunu ona göre ayarlamıştı fakat sezonun ilk 6 haftasında yalnızca 1 puan alınıp 5 maçtan mağlubiyet ile ayrılmasının ardından Bülent Uygun ile karşılıklı anlaşarak yollar ayrılmıştı. Bülent Uygun’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise bir sezonda 3 kupa birden alma başarısını göstermiş olan Türk futboluna adını yazdırmış teknik direktörlerden Hamza Hamzaoğlu getirildi.

Hamza Hamzaoğlu yönetiminde iç sahada oynadıkları maçların birçoğunda rakiplerine önemli bir baskı ve üstünlük sağladılar. Bunun sonucunda ise Hamza Hamzaoğlu yönetiminde Çaykur Rizespor iç sahada 5 maçlık bir galibiyet serisi elde etti.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile 13 maça çıkan Çaykur Rizespor 5 galibiyet elde ederken 1 maçtan beraberlik ile ayrılmış ve 7 maçta ise mağlup oldu. Bu dönemde 13 gol atarken kalesinde 21 gol gördü. Bu performans ile Çaykur Rizespor sezonun ilk yarısını 17 puan ile 17. Sırada küme düşme potasında tamamladı.