ÇAYKUR RİZESPOR 0 – 1 GAZİANTEP FK

Süper ligin 19. Haftasının Pazar günü açılış maçında Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor kendi sahasında Çaykur Didi Stadyumu’ nda deplasmanda bu sezon galibiyet alamayan Gaziantep FK ile karşı karşıya geldiler.

Her iki takım da süper lig de son 3 maçlarını da kaybeden karşı karşıya gelen iki takım arasında ki mücadeleyi konuk ekip Gaziantep FK sahadan 1 – 0 galip alarak ayrılan takım bu sezon ki ilk deplasman galibiyetlerini de almış oldular.

Karşılaşama da maçın tek golünü konuk takım Gaziantep FK ‘ da 44’ dakikada penaltı dan A. Maxim ile geldi.

Konuk takım kırmızı siyahlı ekip Gaziantep FK Karadeniz ekibi Çaykru Rizespor deplasmanın da bu sezon ki ilk deplasman galibiyetini alarak sahadan ayrılan takım süpüer lig de ki puanlarını 28’ e çıkarmış oldular.

Ev sahibi Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ise süper lig de ilk yarının son maçında kendi sahasında puansız olarak ayrılan takım 17 puanda kaldılar.

GAZİANTEP FK’DEN İLK DEPLASMAN GALİBİYET GELDİ

Süper ligin ilk yarısında ki son karşılaşmada Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ‘a konuk olan kırmızı siyahlı ekip Gaziantep FK ‘ da teknik direktör Erol Bulut karşılaşmaya, Günay Güvenç, Kitsiou, Djilobodji, Caulker, Tosca, Furkan, Doğan, Halil İbrahim, Maxim ve Figueieredo ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Karşılaşmaya 5 – 3 – 2 dizilişi ile çıkan konuk ekip Gaziantep FK oyun planından kopmadılar.

Karşılaşma nın ilk yarısında gol pozisyonuna giremeyen konuk ekip Gaziantep FK ilk yarının son anlarından kazandıkları penaltı vuruşu ile 3 puanı getiren tek golü buldular.  Konuk ekip Gaziantep FK ‘ da sağ taraftan kullandığı taçların neredeyse tamamından tehlike yaratmayı başaran takım penaltıyı da bu sekil de kazandılar.

Deplasman da bu sezon ilk kez kazanan konuk ekip sezonun ilk yarısını lig de istedikleri gibi orta sıralara da tamamlamış oldular.

ÇAYKUR RİZESPOR BU KEZ KENDİ SAHASINDA KAZANAMADI

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor süper ligin 19. Haftasında kendi sahasında konuk ettikleri Gaziantep FK karşılaşmasına tecrübeli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu sahaya, Tarık Çetin, Gökhan Gönül, Selim Ay, Holmen, Cemali, Djokovic, Yasin, Boldrin, A. Umar Aminu, E. Sabo ve Pohjanpalo ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Karşılaşmada rakibine oran ile daha etkili hücumda daha çok yer alan takım kalesinde gördükleri penaltı golü sonrasında oyundan kopmayan takım girdikleri gol pozisyonlarını da değerlendiremediler.

Sağ çizgi de etkili olan Gökhan Gönül ceza sahası içerisine çıkardığı birçok pas ta E. Sabo’ nun son vuruşları kötü olunca aradıkları golü bulmakta zorlandılar.

Karadeniz ekibi kendi sahasında uzun süredir maç kaybetmeyen Çaykur Rizespor bu karşılaşma sonun da 5 maç sonun da sahadan mağlup olarak ayrıldılar.