CARLO ANCELOTTI REAL MADRİD’İN BAŞINA GEÇİYOR

CARLO ANCELOTTI REAL MADRID’İN BAŞINA GEÇİYOR

İspanyol devi Real Madrid, teknik direktör Zinedine Zidane ile yolları ayırdıktan sonra, Everton’ı çalıştıran Carlo Ancelotti ile görüşmelere başlamıştı. Yapılan görüşmeler sonucunda, Real Madrid ile İtalyan teknik adam anlaşmaya vardı. 2013/2014 ve 2014/2015 sezonlarında İspanyol devini çalıştıran ve ilk sezonda takıma Şampiyonlar Ligi kupasını kazandıran Carlo Ancelotti ile 3 yıllık sözleşme yapıldı. Ancelotti ile anlaşmaya varan Real Madrid, gelecek sezon için yapılacak olan çalışmalara geç başlamamak adına teknik adamla sağlanan anlaşmayı kısa bir süre içerisinde resmi olarak açıkladı.

Teknik direktör Zinedine Zidane ile vedalaşan İspanyol devi Real Madrid, Everton’ı çalıştıran Carlo Ancelotti ile yeniden anlaşmaya vardı. İtalyan teknik adam böylece ikinci kez takımın başına geçmiş oldu. Real Madrid, 2013/2014 ve 2014/2015 sezonlarında takımı çalıştıran ve ilk sezonda kendisine Şampiyonlar Ligi kupasını kazandıran Carlo Ancelotti ile 3 yıllık sözleşme yaptı. İtalyan teknik adam, eflatun beyazlılarla birer kez Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupası, İspanya Kral Kupası ve Kulüp Dünya Kupası şampiyonluklarını tecrübe etti.

2013/2014 sezonunda ise Zinedine Zidane’ın yardımcılığını üstlenmişti. Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Ligi ekibi Everton’un teknik direktörlüğünü yapan Ancelotti, Real Madrid’le ise La Liga şampiyonluğunu yaşama fırsatı bulamadı. İtalyan teknik adam ayrıca Everton ile Aralık 2019’da senelik 11 milyon Pound karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Ancelotti, Real Madrid’e geri dönmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada,

Everton taraftarlarına, yönetime, oyunculara ve oradaki süresi boyunca kendisine destek veren herkese teşekkür ettiğini dile getirdi. Tecrübeli teknik adam ayrıca Everton’da bulunduğu süre boyunca görevini zevkle yaptığını, beklenmedik bir anda önüne bir fırsat geldiğini ve bu fırsatı kendisi ve ailesi için değerlendirmesi gerektiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi. Everton, Ancelotti ile çalıştığı ilk sezonu ligin 10. sırasında tamamladı.

REAL MADRİD ZARARI KARŞILAYACAK

İspanyol basınında çıkan haberlere göre, Everton’da sezon başına 12 milyon Euro kazanan İtalyan teknik adamın sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrılması, İngiliz ekibi zarara soktu. Ancak haberlerde Real Madrid’in oluşan bu maddi kaybı telafi edeceği iddia edildi. İspanyol devinin ayrıca Ancelotti’ye sezon başına 10–11 milyon Euro arasında bir bedel ödeyeceği de ileri sürüldü.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ EN ÇOK KAZANANLARDAN BİRİ

Carlo Ancelotti, teknik direktörlüğünü yaptığı ekiplerle Almanya, İtalya, İngiltere ve Fransa’da lig şampiyonlukları kazandı. Real Madrid ile 1 kez ve Milan ile 2 kez olma üzere toplamda 3 kez Şampiyonlar Ligi kupası kaldıran İtalyan teknik adam, bu alanda Zidane ile ilk sırayı paylaştı. Zidane, Ancelotti ile beraber 3 kez Şampiyonlar Ligi kupası kazanan teknik direktörler arasında yer alıyor. Bob Paisley ise Şampiyon Kulüpler Kupası’nı 3 kez kaldırmayı başarmıştı.