Cagliari Geriden Geldi Fakat Beraberlikle Yetindi

İtalya Serie A’nın 1. Haftasında Cagliari, 23 Ağustos Pazartesi günü kendi sahasında Spezia’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu gollü mücadele karşılıklı atılan gollerle 2 – 2 berabere sona erdi. Konuk takım Spezia’nın gollerini Gyasi ve Bastoni atarken; ev sahibi Cagliari’nin gollerini Pedro (2) kaydetti.

Cagliari ve Spezia Maçının Detayları

İtalya Serie A’nın 1. Haftasında Unipol Domus’un Cagliari ve Spezia kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Cagliari, rakibi karşısında Alessio Cragno, Diego Roberto Godin, Sebastian Wiktor Walukiew, Andrea Carboni, Razvan Gabriel Marin, Kevin Strootman, Nahitan Michel Nandez, Dalbert Henrique Chagas, Joao Pedro Geraldino, Alessandro Deiola ve Leonardo Pavoletti 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Spezia ise rakibi Cagliari karşısında Jeroen Zoet, Petko Hristov, Martin Erlic, Dimitrios Nikolaou, Simone Bastoni, Salvador Ferre Canals, Giulio Maggiore, Kelvin Amian Adou, Daniele Verde, Emanuel Quartsin Gyasi ve Ebrima Colley 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 7. Dakikasında Milan, Verde’nin asistinde Gyasi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçti. Mücadelenin ilk yarısı 1 – 0 sona erdi. Maçın 58. Dakikasında Amian’ın asistinde Bastoni’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 62. Dakikasında ev sahibi Cagliari, Marin’in asistinde Pedro’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Maçın 66. Dakikasında ev sahibi Cagliari, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltıyı Pedro, gole çevirerek karşılaşmada skoru 2 – 2 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Cagliari, kendi evinde konuk ettiği Spezia ile 2 – 2 berabere kaldı.

Öte yandan bu mücadelede ev sahibi Cagliari’de Zappa ve Strootman; konuk takım Spezia’da Bastoni, Nikalaou ve Gyasi maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Takımların Puan Durumu

İtalya Serie A’nın 1. Haftasında Cagliari, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Spezia ile yenişemedi ve mücadele 1 – 1 berabere sona erdi. Bu sonuç ile birlikte hem Cagliari hem de Spezia berabere kalarak Serie A’nın birinci haftasını 1’er puan ile kapattı.