Çağdaş Atan “Ustasına” Karşı Takımının Başında Görev Alabilecek

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Çağdaş Atan’ın Cezasını 1 Maça İndirdi

Süper Lig’in 11. haftasında Gençlerbirliği’ne 2-1 mağlup olan Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü Çağdaş Atan rakip takımın mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle hafta başında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve ardından gelen karar ile 2 maç ceza almıştı.

Aytemiz Alanyaspor heyeti alınan kararı Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na taşıyarak cezada indirim talebinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yer alan bilgilerde, Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan’a verilen 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezasının 1 maça indirildiği duyuruldu.

Hafta içi 9 Aralık 2020’de oynanan Göztepe Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında takımının başında yer alamayan Çağdaş Atan’ın 1 maçlık cezası buna sayıldı. Bu sonuca göre Çağdaş Atan Beşiktaş maçında takımın başında olabilecek. Onun için ekstra önemli olan bu maçta takımı ile olabilmesi güzel bir haber.

Bu duruma ek olarak Çağdaş Atan’ın aldığı 13 bin liralık para cezası da 6 bin 500 liraya düşürüldü. Çağdaş Atan, Süper Lig’in 12. haftasında 13 Aralık 2020’de oynanacak Aytemiz Alanyaspor Beşiktaş karşılaşmasında “Ustam” olarak hitap ettiği Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ına karşı takımının başında yer alacak.

Aytemiz Alanyaspor Camiası Süper Lig’de Yapılan Hakem Hatalarına Tepkili

Aytemiz Alanyaspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Fahri Özçelik hakem hataları ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu ligde bir Anadolu takımının lider olması kimseyi rahatsız etmemeli diye düşünüyoruz ama son iki haftada hakemlerimizin maçlardaki yönetimi gösteriyor ki bundan rahatsız olanlar var.” ifadelerine yer verdi.

Özellikle son iki Süper Lig karşılaşmasında yapılan hakem hataları üzerinde duran Metin Fahri Özçelik açıklamalarına “Geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadığımız Gençlerbirliği maçında hakem Fırat Aydınus’un aleyhimize verdiği, lehimize veremediği birçok karara rağmen, hakem tartışmalarının ayyuka çıkması nedeniyle ortamın daha fazla gerilmemesi adına yapmayı iptal ettiğimiz açıklama, son oynadığımız Göztepe maçının ardından hakem Ali Şansalan’ın kötü yönetimi nedeniyle bir zaruret haline gelmiştir.

Bu ligde bir Anadolu takımının lider olması kimseyi rahatsız etmemeli diye düşünüyoruz ama son iki haftada hakemlerimizin maçlardaki yönetimi gösteriyor ki bundan rahatsız olanlar var.” ifadeleri ile devam etti.