Çağdaş Atan Alanyaspor İle Yollarını Ayırdı

Çağdaş Atan Alanyaspor İle Yollarını Ayırdı

Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor’un teknik direktörü Çağdaş Atan’ın görevden ayrıldığına dair haberler, gündeme bomba gibi düştü. Akdeniz ekibi, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun 1. haftasında ilk rakibi Medipol Başakşehir ile olan mücadelesinden 1 – 0 galip ayrıldı. 2. ve 3. hafta yeşil sahadaki maçlarında Altay’a 4 – 1 ve Atakaş Hatayspor’a 5 – 0 mağlup oldu.

Bu nedenle Alanyaspor’un teknik direktörü Çağdaş Atan’a eleştiri okları çevrildi. Teknik adam, yenilgilerin sorumlusu olarak görüldü. İşte Alanyaspor’un hareketli gündemine dair tüm ayrıntılar…

Alanyaspor’un deneyimli hocası Çağdaş Atan, görevinden ayrıldı. Turuncu Yeşilli yöneticiler şu an için kadroya uyum sağlayabilecek bir teknik direktör arayışında. Henüz nihai karar verilmedi ve arayışlar devam ediyor.  

Çağdaş Atan Alanyaspor İle Yollarını Ayırdı

Aday Listesi Belli Oldu

Alanyaspor yöneticilerinin teknik direktörlük görevine getirmek üzere görüştüğü kişiler belli oldu. Alınan duyumlara göre Akdeniz ekibinin teknik adam aday listesinde Levent Şahin, Şenol Can, Okan Buruk, Francesco Farioli ve Tayfun Korkut yer alıyor.

Yönetim Okan Buruk üzerinde dursa da deneyimli sporcunun yüksek ücret talebinde bulunması ve transfer şartları, geri adım atılmasına neden oldu. Francesco Farioli de şu an için Fatih Karagümrük’te görev yapıyor, bu sebeple de üzeri çizileceğe benziyor. Alanyaspor, teknik direktör konusundaki kararını yakın zamanda açıklamak için işleri bir hayli sıkı tutuyor.

Çağdaş Atan Alanyaspor İle Yollarını Ayırdı

Gözler Levent Şahin’de

Turuncu Yeşilli yönetimin önceliğinde Levent Şahin olduğu da alınan duyumlar arasında yer alıyor. Tayfun Korkut, çok uzun bir süredir Süper Lig’den uzaktı. Şenol Can da daha önce Kasımpaşa ile lisans problemleri yaşamıştı. Bu nedenle Alanyaspor teknik ekibinin en güçlü adayı Levent Şahin.

Levent Şahin, sekiz sene İmparator Fatih Terim ile hem Sarı Kırmızılı kulüpte hem de milli takımda deneyim sahibi oldu. Maaş konusunda da Akdeniz ekibini fazla zorlayacağı düşünülmüyor. Yakın zamanda Turuncu Yeşilli yöneticiler, kararını açıklamak zorunda. Spor camiası, kararın Levent Şahin’den yana olacağını düşünüyor şu an için.

Çağdaş Atan’ın hocalığında Alanyaspor, 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’i 7. olarak bitirmişti.