Cadiz Deplasmanda Güldü


İspanya La Liga’nın 5. Haftasında Cadiz, 17 Eylül Cuma günü deplasmanda Celta Vigo’ya konuk oldu. Abanca Baladios’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kazanan taraf Cadiz oldu. Konuk takım Cadiz’e deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Anthony Ruben Lozano ve Luis Alfonso Espino kaydetti.


Ev sahibi Celta Vigo’nun tek golünü ise Santiago Mina Lorenzo attı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadeleye ev sahibi Celta Vigo, rakibi Cadiz karşısında Matías Ezequiel Dituro, Hugo Mallo Novegil, Javier Galán Gil, José Manuel Fontán Mondra, Jeison Fabián Murillo, Denis Suárez Fernández, Franco Emanuel, Renato Fabrizio Tapia, Augusto Jorge Mateo Solar, Iago Aspas Juncal ve Santiago Mina Lorenzo 11’i ile maça başladı.


Diğer yandan konuk takım Cadizi se rakibi Celta Vigo karşısında Jeremías Conan Ledesma, Varazdat Haroyan, Isaac Carcelén Valencia, Luis Alfonso Espino Garcí, Víctor Chust García, Rafael Jiménez Jarque, Salvador Sánchez Ponce, Anthony Rubén Lozano Coló, Tomás Jesús Alarcón Verga, Álvaro Bastida Moya ve Rubén Sobrino Pozuelo 11’i ile sahaya çıktı.


Cadiz’in Deplasmandaki Galibiyet Golleri


İspanya La Liga’nın 5. Haftasında oynanan mücadelenin 38. Dakikasında konuk takım Cadiz, Tomas Alarcon’un asistinde Anthony Ruben Lozano’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.


Maçın 43. Dakikasında konuk takım Cadiz, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Salvi, vuruşunu yaptı ama kaleciyi geçemedi. Fakat kaleciden de dönen topu tamamlayan Luis Alfonso Espino, topu ağlara gönderdi ve karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi.


Maçın 64. Dakikasında ev sahibi Celta Vigo, Santiago Mina Lorenzo’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Cadiz, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Celta Vigo’yu 2 – 1 mağlup etti.


3 Puan Cadiz’in


İspanya La Liga’nın 5. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmadan 3 puan ile dönen Cadiz, La Liga’da puanını 5 yaptı ve on birinci sıraya geldi. Öte yandan sahasında oynadığı maçta puan alamayan Celta Vigo ise 1 puan ile on sekizinci sırada kaldı.