Büyük Radamel Falcao Krizi

Süper Lig’de 6 Ocak itibari ile başlayan transfer döneminde çalışmalarına devam eden Galatasaray’da yer alan teknik direktör Fatih Terim, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklamada transfer listesini paylaşmıştı.

Listede İrfan Can Kahveci, Onyekuru, Edin Visca ve Mohamed yer alıyordu. Gerçekleştirilecek transferlere kaynak yaratmak için ise takımda yer alan bazı isimler ile yollarını ayıracağını belirtti. Bu isimler arasında birinci sırada ise Radamel Falcao yer alıyor. Transfer edilmek istenen Radamel Falcao yönetim ile görüşmelerinde flaş bir talepte bulunduğu biliniyor. Radamel Falcao’nun talebine ise galatasaray sessiz kalmayı tercih ettiği biliniyor.

Tedavisi İçin İspanya’ya Gidiyor

Sarı kırmızılı takımda geldiği günden bu yana istenen performansı gösteremeyen ünlü golcü Radamel Falcao’nun oynamadığı maç sayısı oynadığı maç sayısını geçti. Sakatlığı nedeni ile birlikte oyunlarda yer alamayan Kolombiyalı futbolcu takıma bir teklifte bulundu.

Kendisi bu sezon sadece 8 maçta yer alan ve son çıktığı Antalyaspor maçında ise sadece yarım saat yeşil sahada yer alan Radamel Falcao’nun yine sakatlandığı, geriye dönüşünün 1.5-2 ayı bulabileceği söylenmişti. Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü sakatlığı nedeni ile oyuncunun tedavisi için İspanya’ya gideceğini açıkladı.

Yolculuk öncesinde Radamel Falcao ile görüşme yapan Galatasaray, kendine kulüp bul, sözleşmeni feshedelim. Giderken sana da kolaylık gösterelim dedi. Radamel Falcao is sarı kırmızılı takıma şart koştu.

Falcao Şart Koştu Galatasaray Sessiz Kaldı

Yıllık 5 milyon Euro garanti paraya oynayan Radamel Falacao fesihten sonra alması gereken ücretin yüzde 65’inin ödenmesi durumunda Galatasaray ile yollarını ayırabileceğini söyledi. Galatasaray futbolcunun sessiz ve düşünceli kalması taraftarları sevindirmedi. Ek olarak Radamel Falcao ile ABD’de David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami devrede. Inter Miami takımının teknik direktörlük koltuğunda ise İngiltere Kadın Milli Takımı’nın hocası ise Phil Neville.

Yıldız golcü 1,5 yıllık süreçte elde edeceği 7,5 milyon Euro yerine 4 milyon 875 bin Euro verilmesi durumunda sözleşmesini karşılıklı olarak feshedebileceğini söyledi. Devre arası transfer sürecinde takıma yeni isimler ekleyebilmesi için oyuncu göndermesi gerekiyor fakat Radamel Falcao’nun şartına cevap vermediği biliniyor.

Diğer yandan Radamel Falcao ile ABD’de David Beckham’ın sahibi olduğu Inter Miami devrede. Inter Miami takımının teknik direktörlük koltuğunda ise İngiltere Kadın Milli Takımı’nın hocası ise Phil Neville.