BURSA’DA ATLETİZİM ŞAMPİYONASI HEYECANI

Bursa’da devam eden 89.  Turkcell Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizim Şampiyonası hız kesmeden tüm heyecanı ile devam ediyor. Bursa’da düzenlenen bu heyecanlı şampiyonada tüm 23 yaş altı genç sporcular en iyi performanslarını sergilemek için ve ön plana çıkmak için performanslarını sergiliyorlar.

89. kez Turkcell Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizim Şampiyonası Bursa’da düzenleniyor ve Bursa’da spor heyecanı durmaksızın devam ediyor. Genç insanlar sporcu ruhlarını daha da iyi gösterebilmek için sahneye çıkıyorlar. Bursa’da devam eden bu spor heyecanı tüm şehri ve kenti sarmış bir durumda. 89. Turkcell Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizim Şampiyonası hala heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Bu heyecanlı günler birkaç gün daha devam edecek.

Mikdat Sevler rekor yeniledi

Şampiyona’nın ikinci gününde ise erkekler kategorisinde 110 metre engellide kendisine ait Türkiye rekorunu yenileyen Mikdat Sevler, 13,54 olan bir önceki rekorunu 13,42’ye indirerek şampiyon olmayı başardı. Sevler, bu rekorla birlikte dünya sıralamasındaki yerini güçlendirirken, başarılı atletin organizasyonun ikinci gününde kırdığı rekor, büyüklerde kırdığı dokuzuncu Türkiye rekoru olarak kaydedildi. Öte yandan Mersinli atlet Şevval Ayaz, kadınlar 100 metre engellide 13,26’lık dereceyle birinci olmayı başardı. Alper Kulaksız ise erkekler uzun atlamada 7,72’lik dereceyle kariyerinde 10. kez Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Tuğba Danışmaz da kadınlar uzun atlamada 6,42’lik derece yaparak birinci oldu.

Harvey 20,66’lık derece yaptı

Jak Ali Harvey, ikinci günde erkekler 200 metre seçmesinde 20,66 derece yaparak bu sene Türkiye listesindeki en iyi performansı sergilemiş oldu. Mehmet Çelik ise 800 metre erkeklerde 1 dakika 47,49’luk dereceye imza atarak, bu sene ikinci kez Türkiye Şampiyonu oldu. Öte yandan Ezgi Şayir de heptatlon şampiyonluğunu elde etti. Büyüklerde üçüncü kez şampiyonluğu tadan Şayir, 2018’deki en iyi derecesini yükselterek 4723 ile yarışmayı tamamladı. Türkiye Şampiyonası’nın ikincisi Emine Selda Kırdemir, PB derecesini 4711’den 4717’ye çıkardı. Kırdemir, bunun yanı sıra iki etap toplamında 9293 puan elde ederek “Komple Atlet” sezon şampiyonu oldu. Bursa’da gerçekleştirilen bu şampiyona, Pazar günkü mücadelelerin ardından tamamlanmış olacak.