BURAK YILMAZ SEZON SONU TÜRKİYE’YE Mİ DÖNÜYOR

Sezon başından beri Ligue 1’in LOSC Lille takımında top koşturan Burak Yılmaz, Fransa’da sergilediği başarılı performansla adından söz ettirmeye devam ediyor. 35 yaşındaki tecrübeli futbolcu, bu sezon attığı gollerle takımının şampiyonluk iddiasına büyük katkılarda bulundu. Lille, Ligue 1’in son karşılaşmasında Angers’ı yendiği takdirde 10 yıllık şampiyonluk hasretine son vermiş olacak. Öte yandan Burak Yılmaz’ın Türkiye’ye döneceği iddiaları da Fransız basınında yer almaya başladı. Yılmaz’ın menajeri Necdet Ergezen, başarılı oyuncu ile ilgili çıkan bu iddiaları cevaplandırdı.

Sezon başında Fransız Ligue 1 ekiplerinden LOSC Lille’ye transfer olan Burak Yılmaz, sergilediği başarılı performansla Fransa’da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 35 yaşındaki deneyimli oyuncu, bu sezon kaydettiği gollerle takımının şampiyonluk iddiasına önemli katkılarda bulundu. Ligue 1’in 38. ve son haftasında Raymond Kopa Stadı’nda Angers’la karşılaşacak olan Lille, maçı kazanması halinde 2020/2021 sezonunun şampiyonu olacak. Lille’nin Angers’la berabere kalması halinde ise ligin ikinci sırasında yer alan PSG’nin puan kaybetmesi beklenecek. Kuzey ekibi, eğer Angers’ı yenerse 10 yıllık şampiyonluk hasretine de son vermiş olacak.

Milli futbolcularımızdan Burak Yılmaz ise sezon içinde sakatlık tecrübe etmesine rağmen attığı gollerle takımının averaj anlamında avantajlı konumda olmasına önemli katkılarda bulundu. Ligde forma giydiği 27 karşılaşmada 15 gol atan Burak Yılmaz, Kuzey ekibinin en skorer futbolcusu haline geldi. Öte yandan 35 yaşındaki golcünün olası Türkiye transferi, Fransız basınının gündemine girdi. Burak Yılmaz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, iki yıllık bir sözleşmesinin olduğunu, ligi birinci ya da ikinci bitirseler de çok güzel bir yıl geçirmiş olacaklarını, kontratta hala bir yılının olduğunu ve Lille’de kalmak istediğini dile getirdi.

YILMAZ’IN MENAJERİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Burak Yılmaz hakkında çıkan Türkiye’ye dönüş iddiaları hakkında, tecrübeli oyuncunun menajeri Necdet Ergezen de açıklama yaptı. Ergezen, Burak Yılmaz’ın İspanyol AS Gazetesi’nde yılın en iyi transferleri 11’inde yer aldığını, Burak haricinde 11’de yer alan tüm futbolcular için büyük transfer paraları ödenmiş olduğunu, bunun bile Burak’ın ne kadar önemli bir oyuncu ve Lille için ne kadar önemli bir transfer olduğunu gösterdiğini ve kendisiyle gurur duyduklarını dile getirdi.

ONU GERÇEK BİR LİDER OLARAK GÖRMEYE BAŞLADILAR

Necdet Ergezen konuşmasının devamında, Burak Yılmaz’ın şehirde sadece bir futbolcu olarak değil aynı zamanda gerçek bir lider olarak görülmeye başlandığını, belki de Lille’de altyapıdan yetişip orada 20 sene oynayan bir futbolcunun bile bu kadar güven toplayamadığını, Burak’ın Türkiye’ye döneceği ile ilgili sözlerin spekülasyondan ibaret olduğunu, Lille’nin hedefleri olan bir kulüp olduğunu, bu nedenle Burak Yılmaz’ın Lille’ye gitmek istediğini, bundan sonra da ancak hedefi yüksek olan bir takıma gitmeyi tercih edeceğini ifade etti.