Bundesliga Ekipleri Kerem Aktürkoğlu’nun Peşinde

Ocak ayı transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray, oyuncu satışlarından iyi bir gelir elde etmeyi planlıyor. Marcao, Nelsson ve Mostafa Mohamed’in ardından Kerem Aktürkoğlu’nun talipleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Geçen sezondan bu yana sarı kırmızı forma ile iyi bir çıkış yakalayan 23 yaşındaki futbolcu, Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılabilir. Almanya Bundesliga ekipleri başta olmak üzere birçok kulüp Kerem Aktürkoğlu’nu yakın takibine alırken, Sarı kırmızılılar ilk resmi teklif yapıldı. Üç Alman ekibi Genç oyuncu için teklif yaparken, Galatasaray yönetiminin bonservis bedelini yukarı çekmek istediği öğrenildi.

Galatasaray’a İlk Resmi Teklif Yapıldı

Sezona iyi bir başlangıç yapamasına rağmen Süper Lig’in ilk devresinin son virajında üst üste yaşadığı puan kayıplarıyla orta sıralara kadar gerileyen Galatasaray, Ocak ayı transfer dönemini hareketli geçirmek istiyor. Teknik direktör Fatih Terim ile sık sık görüşmelerde bulunan Galatasaray yönetimi takımın eksik bölgeleri için listelerini belirlerken, elden çıkarılacak oyuncularla ilgili transfer planlamasını yapmaya devam ediyor.

UEFA Avrupa Ligi’nde elde edilen başarıdan sonra birçok Avrupa kulübünün radarına giren Sarı kırmızılılarda Marcao, Nelsson ve Mostafa Mohamed üçlüsüne Kerem Aktürkoğlu’da dahil oldu. Geçen sezon takıma katılan ve hızla gelişim gösteren 23 yaşındaki kanat oyuncusu, bu sezon gösterdiği performans ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Birçok özelliğini geliştiren genç futbolcu, UEFA Avrupa Ligi vitrininde ön plana çıktı ve Avrupa’nın 5 büyük liginden teklif almaya devam ediyor.

Fatih Terim gelecek sezon yerli kuralı sayısının artması nedeniyle Kerem Aktürkoğlu’nun gidişine sıcak bakmasada Galatasaray yönetimi istenen bonservis bedeli doğrultusunda genç futbolcunun takımdan ayrılmasına izin verebilir. Ocak ayı transfer döneminin yaklaşmasıyla taliplerini artıran milli futbolcu, Almanya Bundesliga’nın iki kulübünden resmi teklifler aldı.

Son olarak Antalyaspor maçında takımını galibiyete taşıyan 23 yaşındaki futbolcu için Galatasaray’a ilk resmi teklif yapıldı. Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg’un Kerem Aktürkoğlu’nun uzun süredir takip ettiği ve Ocak ayı transfer döneminde sarı kırmızılı kulübe resmi teklifini sunduğu öğrenildi.

Stuttgart ve Hoffenheim‘da Kerem’in son durumunu yakından takip ediyor ve resmi teklif için masaya oturmak istedikleri söyleniyor. Galatasaray yönetiminin  genç futbolcuya olan ilginin artmasıyla birlikte Kerem’in bonservis bedelini 15 milyon Euro olarak belirledi. Yönetimin gelen teklifleri değerlendirileceği ve duruma göre bonservis bedelini artıracağı öğrenildi.

Kerem’in Güncel Piyasa Değeri 6 Milyon Euro

Geçtiğimiz aylarda Sarı kırmızılılarla 2026 yılı Haziran ayına kadar sözleşme uzatan Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesinde serbest kalma maddesi bulunmuyor. Geçen sezon takıma katılan milli futbolcu çıktı 30 karşılaşmada altı gol üç asistlik performansıyla heyecan yarattı.

Bu sezon sarı kırmızılı formayla toplam 32 karşılaşmaya çıkan genç futbolcu 7 gol, 6 asistlik performans sergiledi ve 2364 dakika süre aldı. Galatasaray’a bonservissiz gelen ve kısa sürede gösterdiği gelişim ile değerine değer katan Kerem Aktürkoğlu’nun güncel piyasa değeri 6 Milyon Euro.