BULUT’UN DERBİ RAPORU

Fenerbahçe yönetimi dün, 25 Mart Perşembe günü aldığı karar doğrultusunda Erol Bulut ile karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Teknik direktörlük koltuğunda oturan Erol Bulut Fenerbahçe yönetiminde çıktı 34 maçta oldukça eleştiri toplamıştı.

Dün itibari ile Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ve onun yardımcılıklarını yapan iki kişiyle yollarını ayırma kararı aldım. Erol Bulut’un gidişinin ardından tüm Fenerbahçe karnesi ve tüm Fenerbahçe maç raporları tek tek ortaya çıktı.

Aslında oldukça kötü bir performans sergilemeyen Erol Bulut sadece Kadıköy’de üst üste aldı ve artık Kadıköy laneti olarak anılan bir tanımlama İle takımıyla beraber anılmaya başlandı için özellikle taraftar camiası tarafından oldukça eleştiri toplamıştı.

EROL BULUT’UN DERBİ PERFORMANSI

45 yaşındaki Erol Bulut Fenerbahçe ile beraber tam 34 maça çıktı. 34 maçta 21 galibiyet alan Erol Bulut ve öğrencileri beş beraberlik sekiz mağlubiyet alarak sahadan ayrıldılar. Aslında sezon başında takıma dahil edilen Erol Bulut yönetim ile beraber iki yıllık sözleşme imzalamıştım. Fakat henüz daha sezon bitmeden yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut’un bundan sonraki kariyerleri ve takımın başarısı nasıl gidecek merak ediliyor.

Erol Bulut yönetiminde derbi maçlarında çıkan Fenerbahçe ezeli rakipleri ile oynanan Beşiktaş ve Galatasaray maçların hiçbirisini kazanamadı. Galatasaray ile oynanan deplasman maçında golsüz beraberlikle sahadan ayrılmak durumunda kalan Fenerbahçe evinde oynadığı Galatasaray derbisinde bir gol ile yenildi.

Beşiktaş ile oynanan darbenin sonuçları ise aynı şekilde mağlûbiyetler de sonuçlandı. Beşiktaş’ın ev sahipliğinde oynanan Beşiktaş derbisi 1-1 beraberlikle sonuçlanırken Kadıköy’de oynanan Beşiktaş derbisi 4-3’lük bir skor ile Beşiktaş’ın kazanmasıyla sonuçlandı.

Trabzonspor derbilerine hem deplasmanda hem de Kadıköy’de evinde oynadığı maçlar ile kazanan Fenerbahçe sadece Trabzonspor derbilerinde güldü. Kadıköy’de oynanan sekiz maçın sonucu ise altı mağlubiyet ve iki beraberlik ile kapandı.

İç sahadaki başarısızlığı oldukça eleştirilen Erol Bulut’un ve Fenerbahçe’nin bir türlü bunu düzeltememesi ve bunun için bir adım atamamasından dolayı eleştirilerin oda haline gelmişti. Kadıköy lanet olarak anılan Kadıköy maçları bir türlü kazanılamadığı için artık Fenerbahçe evinde oynadığı her maçta yenilecek gözüyle bakan bir taraftar oluşmuştu.

EROL BULUT’UN DEPLASMAN PERFORMANSI

Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe’nin Kadıköy performansının aksine deplasman performansı oldukça başarılıydı. Şu an 59 puanda olan ve üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe’nin bu puanların 35 puanını.

Deplasmanda aldığı maçlar sayesinde kazandığını söyleyebiliriz. Deplasman performansı 2,40 olan Fenerbahçe şu zamana kadar aldığım en yüksek orana sahip oldu.

Erol Bulut yönetimindeki FB yedi hafta liderlik koltuğunda oturdum. Erol Bulut ile sahaya çıkan Fenerbahçe 18. haftada 35 puana ulaştı ve zirveyi ezeli rakibi Beşiktaş ile paylaştım.

21. haftada ise 45 puana ulaşan Fenerbahçe Beşiktaş’ı da geçerek zirve koltuğunda tek başına oturmaya başladım. Fakat 24. hafta geldiğinde Galatasaray evinde ağırladı derbide ne yazık ki yenilen Fenerbahçe liderlik koltuğundan üçüncü sıraya geriledi.

Erol Bulut’un bundan sonraki teknik direktörlük kariyeri nasıl evlenecek onu başka hangi takımda göreceğiz ve aynı zamanda Fenerbahçe’nin performansı nasıl ilerleyecek ve değişikler olacak mı şimdiden merak ediyoruz.