Bülent Uygun

Bülent Uygun’dan Maçların Oynanmasına İlişkin Tavsiye

Yeni tip koronavirüs salgını sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından maçların 12 Haziran’da başlayacağı bildirildi. Spor kulüplerinde bir anda vakaların belirmesi ise, antrenmanların aksamasına neden oldu. Ligin tekrar erteleneceği düşünülürken, teknik adam Bülent Uygun bir öneride bulundu.

Türkiye’de basketbol ve voleybol liglerinin tescil edilmesine neden olan koronavirüs salgını, futbolda da olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Federasyon tarafından açıklanan 12 Haziran’daki başlangıç tarihinde erteleme olabileceği ise gündemde yer alan konuların başında yer alıyor.

3 Ana Merkez Seçilebilir

Spor kulüplerinin maç hazırlıkları için antrenmanlara başlamasının ardından, kulüplerde art arda Kovid-19 vakaları görülmeye başlandı. Bu süreç ise liglerin tekrar ertelenmemesi durumunda, ne şekilde oynanacağı sorusunu gündeme getirdi. Konuya ilişkin ise Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Bülent Uygun tavsiyede bulundu.

Tecrübeli teknik isim, Türkiye Futbol Federasyonu’nun şimdilik demiş olduğu süreci öteleyebileceğini düşündüğünü belirtti. Maçların ise 3 ana merkez olarak İstanbul, İzmit ve Sakarya gibi şehirlerde UEFA Avrupa Şampiyonası’nı organize eder biçimde oynayabileceklerini ekledi. Her takıma otel tahsis etmenin ardından ise, herkesin aileleri ile birlikte kalabileceğini ve tüm önlemlerin de alınacağını ekledi. Gerektiği durumda ise herkesin kendi şehrinden özel uçaklar aracılığıyla günü birlik gidip oynayıp döneceklerinin altını çizdi.

Güncel Yazılar