Bosna Hersek’te İnanılmaz Olay

Bosna Hersek Premier Ligi’nin 10. Haftasında Velez Mostar’ın 21 Eylül’de FK Borac Banja Luka’yı konuk ettiği maç, inanılmaz olaylara sahne oldu. Çok gergin bir atmosfere sahne olan maçta konuk ekip FK Borac Banja Luka, maçın ilk yarısını 37. Dakikada Stojan Vranjes’in golüyle 1-0 önde kapattı. Takımlarının ilk yarıyı geride kapatmasına çok sinirlenen Velez Mostar taraftarı, ikinci yarıda çok agresifti.

Konuk ekip, 81. Dakikada Stojan Vranjes’in ikinci golüyle 2-0 öne geçtikten sonra Velez Mostar taraftarı çileden çıktı. Maçın hakemi Sabrija Topalovic’in aldığı kararlara tepki gösteren Velez Mostar taraftarı, kan donduran olaylar çıkardı.

Holiganlar Çileden Çıktı

Velez Mostar ve FK Borac Banja Luka takımları arasında oynanan maç, her futbol maçı gibi normal bir şekilde başladı. Ancak hakem Sabrija Topalovic’in verdiği kararlar, Velez Mostar taraftarını çileden çıkardı. FK Borac Banja Luka, maçın 37. Dakikasında Stojan Vranjes’in golüyle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.

Takımları aleyhine haksız kararlar verildiğini düşünen Velez Mostar taraftarı, maç boyunca hakem üçlüsüne tepki gösterdi. Bu tepkiler, FK Borac Banja Luka’nın 81. Dakikada Stojan Vranjes’in golüyle 2-0 öne geçmesinden sonra çığrından çıktı.

Velez Mostar taraftarı, ikinci golün ardından güvenlik görevlilerini geçip sahaya girdi ve maç tatil edildi. Takımlar, maçın tatil edilmesinden 10 dakika sonra soyunma odalarına girdi.

Ölümden Döndüler

Ancak olaylar burada sona ermedi. Maç sonrasında çok sinirlenen Velez Mostar taraftarı, futbolda çok nadir görülebilecek bir olaya sebebiyet verdi. FK Borac Banja Luka’nın ikinci golünden sonra sahaya inen ve maçın oynanmasına engel olan Velez Mostar taraftarı, hızını alamadı ve bu tepkilerini maç sonrasında da sürdürdü.

Holigan grup, maç boyunca tepki gösterdiği hakem Sabrija Topalovic ve iki yardımcısına akıllara gelmeyecek bir tepki gösterdi. Holiganlar, maçın hakemi Sabrija Topalovic ve iki yardımcısını taşıyan arabayı, seyir halindeyken ateşe verdi ve kullanılmaz hale getirdi.

Maçın hakemleri ölümden son anda kurtuldu. Emniyet yetkilileri, suçluların yakalanması için soruşturma açtı. Olaylar sırasında bir kişinin de yaralandığı öğrenildi.