Bordeaux, Mohamed İçin Tekrar Devrede

Yeni sezonda saha dışı olaylarıyla gündeme gelen, ligde henüz gol sevinci yaşayamayan Mostafa Mohamed için Fransız ekibi Bordeaux’un devre arasında yeni bir teklif yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Fransız ekibi, yaz transfer döneminde Mısırlı golcüyü sağlık kontrolünden geçirdi ancak Galatasaray ile Zamalek arasında yaşanan pürüzler sebebiyle bu transfer gerçekleşmedi.

İmzadan Döndü

Sezon başı kampında fizik ve kondisyon olarak hazır olmayan Mostafa Mohamed, saha dışı olaylarıyla da gündeme gelince Sarı kırmızılı yönetim, oyuncuyu gözden çıkarmaya sıcak bakıyordu. Takım içinde huzursuz olduğu söylenen Mısırlı golcü, yaz transfer döneminde Bordeaux’a transfer olmak için Fransa’ya gidip sağlık kontrolünden geçti.

Galatasaray ile Zamalek arasında yaşanan pürüzler sebebiyle tekrar İstanbul’a dönen 23 yaşındaki oyuncu, bu sezon sarı kırmızılı formayla henüz gol sevinci yaşayamadı. Kaynaklara göre Bordeaux, huzursuz olan Mısırlı santrafor için devre arasında yeni bir teklif yapmaya hazırlanıyor. Transferde pürüzlerin çıkmaması için kulüplerle ön görüşme yapacağı belirtiliyor.

Galatasaray Transferde Söz Sahibi

Fransa ligine iyi başlayamayan, gol yollarında sorun yaşayan Bordeaux, bu sezon 8 maçta 1 galibiyet alabildi. 11 kez gol sevinci yaşayan Fransız ekibi, ligin en kötü istatistiklerinden birine sahip. Yeni bir golcü transferi için düğmeye basan Bordeaux yönetimi, listenin başında olan Mostafa Mohamed’i kadrosuna katmayı çok istiyor.

Zamalek kulübü, oyuncunun bonservisi için söz sahibi olan Galatasaray’ın ocak ayına kadar karar vermesini istiyor. Sarı kırmızılı yönetim gelişmeleri yakından takip edecek. Fransız kulübünden yüksek bir teklif gelmesi halinde Sarı kırmızı yönetim, Mısır golcünün 4 milyon Dolar’lık satın alma opsiyonunu kullanarak transferde tamamen söz sahibi olmak istiyor. Bu sezon isteksiz bir görüntü veren Mohamed, Fransa’ya gitmek istiyor. Geçen sezon oynadığı 16 maçta 8 gol atma başarısı gösteren Mısırlı golcü, bu sezon oynadığı maçlarda gol atma başarısı gösteremedi. Skor olarak katkı yapamamasının yanında oyun içindeki katkısı oldukça düşük. Fizik olarak da geriye giden Mostafa, ikili mücadelelerdeki güçsüz görüntüsüyle dikkat çekmişti.  Genç ve dinamik bir kadro oluşturan, gelecek yılların takımını kurmak isteyen Sarı kırmızılı ekip, Mısırlı oyuncunun satışından gelen parayla kadrodaki eksiklerini tamamlamak istiyor