Boldavin Belediyespor Farklı Kazandı

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2. Bölge 8. Grup’ta yer alan Bolvadin Belediyespor ile Sökespor, 28 Haziran Pazartesi günü karşı karşıya geldi. İki takım arasında Boldavin Belediye Tesisleri’nde oynanan bu maçı 4 – 1’lik skorla kazanan taraf Bolvadin Belediyespor oldu. Bolvadin Belediyespor’a hem galibiyeti hem de 3 puanı getiren golleri Ercan Kuruçay (2), Ali Şentürk ve Efkan Güneyli kaydetti. Sökespor’un tek golü ise Ünal Erkeç’ten geldi.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine kaybeden teknik direktör Ayhan Yıldız önderliğindeki Sökespor, Bölgesel Amatör Ligi 2. Bölge 8. Grup’ta ikinci mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan rakibi ile oynadığı maçtan galibiyet ile ayrılan teknik direktör Ünsal Yaşar yönetimindeki Boldavin Belediyespor ise Bölgesel Amatör Ligi 2. Bölge 8. Grup’ta dördüncü galibiyetini elde etmiş oldu.

Maç Sonunda Ortalık Karıştı

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2. Bölge 8. Grup’ta yer alan Bolvadin Belediyespor ile Sökespor, Boldavin Belediye Tesisleri’nde kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu amatör karşılaşmasının bitiminde ise ortalık adeta karıştı. Hem Boldavin Belediyespor hem de Sökespor futbolcuları ile taraftarları arasında kavga çıktı. Olaylara müdahale etmeye çalışan polis ve jandarma ekiplerinden oluşan güvenlik güçleri ise tarafları biber gazı sıkarak ayırmaya çalıştı. Olayların sakinleşmesinin ardından da her iki tarafın futbolcuları ve taraftarları, güvenlik güçlerinin almış olduğu geniş güvenlik önlemleri ile stattan çıkış yaptılar.

Kaleci Nevzat Çizmeci’nin Açıklamaları

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2. Bölge 8. Grup’ta yer alan Bolvadin Belediyespor ile Sökespor arasındaki karşılaşmanın ardından saha karıştı. İki takımında futbolcuları ile taraftarları birbirine girerken; polis ve jandarma ekiplerinden oluşan güvenlik güçleri yaşanan bu olaylara güçlükle müdahale etti. Öte yandan olaylardan sonra kavga esnasında aldığı darbeler ile yaralanan Boldavin Belediyespor kalecisi nevzat Çizmeci, açıklamalarda bulundu.

Maçın bitiş düdüğünün ardından arkadaşları ile sevindiklerini söyleyen kaleci Nevzat Çizmeci, sevinç gösterileri esnasında tel örgülerin olduğu kısımda arkadaşları ile kamerala poz verdiklerini ve bu sırada arkadan yumruk müdahalesine maruz kaldıklarını söyledi. Kendilerine saldıranların büyük ihtimalle rakip Sökespor’un yedek oyuncuları olduğunu söyleyen kaleci Nevzat Çizmeci, aldığı yumruk darbelerinden sonra yere düştüğünü ve sonrasını hatırlamadığını söyledi.