Beşiktaş’tan Olası Ayrılık İçin Alternatif İsim

Sezonu iki şampiyonluk ve çifte kupa sevinciyle kapatan Beşiktaş, yeni sezon hazırlıkları içerisinde… Titizlikle devam eden transfer yaz dönemi, Beşiktaş için büyük bir önem taşıyor. Yeni sezonda da şampiyon olmak isteyen Beşiktaş hem kemik kadrosunu korumak hem de yeni ve güçlü bir kadro kurmanın peşinde… Gelecek sezon için umutları büyük olan Kara Kartal’ın geçtiğimiz sezondaki şampiyonluklarda büyük payı olan bir isim var ki yeni sezon için o ismi kaybetmek istemiyor.

Ama olası bir ayrılık yaşanması halinde de kendisini garantiye de almak isteyen Beşiktaş, bu yolla yeni alternatifler de düşünüyor. Şampiyonlukta büyük payı olan isim, kaleci Ersin Destanoğlu olurken Destanoğlu Avrupa’daki birçok takımın transfer listesine girmeyi başardı. Gösterdiği performans ile dikkat çekmesi kaçınılmaz olan başarılı kalecinin takımdan gitmesi halinde yeni kaleci arayışları da başladı. Hatta Beşiktaş’ın aklında bir isim netleşti bile.

Ersin Destanoğlu’na Fransız Ekipleri Talip

Geçtiğimiz sezonun en büyük isimlerinden Ersin Destanoğlu, Beşiktaş’ın şampiyonluğu almasındaki en büyük etkilerinden biriydi. Performansı ile Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Ersin Destanoğlu’nun yeni sezon için gelecek teklifleri değerlendirileceği düşünülüyor. Bu yolla talip olan kulüplerin yolunu gözleyen Destanoğlu’na en büyük istek Fransız ekiplerinden geliyor. Fransız ekiplerine henüz net bir yanıt vermeyen başarılı kalecinin ise Beşiktaş ile yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bundan dolayı Beşiktaş kaleci konusunda B planını yapmaya girişti bile.

Alman Kaleci Timon Wellenreuther Radar da…

Beşiktaş’ın radarındaki ve B planı için düşündüğü isim ise Alman kaleci Timon Wellenreuther’in olduğu iddia edildi. Beliçika ligi ekiplerinden Anderlecht’te mücadele veren 25 yaşındaki başarılı kaleci; Anderlecht ,Mallarco ve Williem 2 kulüpleriyle toplam 127 karşılaşmada görev yaptı. 2024 yılına kadar kontratı bulunan kaleci, 27 karşılaşmada kalesinde 22 gol gördü. Diğer taraftan başarılı file bekçisi, profesyonel kulüp kariyerindeki 127 karşılaşmada16 kez sarı kart görürken, hiç kırmızı kart cezası da almadı. Aynı zamanda Wellenreuther aynı periyotta kalesinde 195 gol görerek dikkatleri üzerine çekti. Beşiktaş için ise şu an en büyük alternatif ismi olarak yerini koruyor.