Beşiktaş’tan Forvet Operasyonu Geldi

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve çifte kupa heyecanını da kısa bir süre içinde yaşayan Beşiktaş’ta Sergen Yalçın belirsizliği gündemdeki yerini koruyordu. Transfer yaz döneminde olan Beşiktaş’ta Yalçın belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla transfer hareketliliği hız kazanmış bir noktaya geldi.

Birçok oyuncuyla temaslarını sıklaştıran Siyah Beyazlılar golcü transferi için sıcak temaslarını sürdürürken, teknik direktör Sergen Yalçın’ın ısrarla istediği bir isim yeni gelişmeler gündeme oturdu. Yalçın’ın ısrarla istediği bilinen başarılı forvet Mitrovic için yeni gelişmeler kapıda… Bu transfer için dört koldan çalışan ve girişimlerde bulunan Siyah Beyazlılarda Beşiktaş’ın eski futbolcusu Dusko Tosic’in de devrede olduğu iddia edildi.

Beşiktaş’ın golcü transfer ataklarında sıcak saatler yaşanırken Siyah Beyazlılar Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın isteği ile birlikte Fulham’ın Sırp golcüsü Aleksandar Mitrovic ile temasa geçti. Fulham’ın Premier Lig’e veda etmesi sonrasında Mitrovic’in İngiliz ekibinde kalmak istemediğini yönetime bildirdiği biliniyor. Bu gelişmenin ardından atağa geçen Siyah Beyazlıların bu fırsatı iyi değerlendirdiği düşünülürken tecrübeli ve başarılı golcünün de Beşiktaş’a sıcak baktığı biliniyor.

Bu noktada önemli bir gelişme dikkatleri üzerine çekti. Kartal’ın eski yıldız oyuncusu Dusko Tosic’in Belgrad’da Mitrovic ile birlikte tatil yaptığı haberi ortaya çıktı. Sırp Tosic, Beşiktaş’ın bu süreciyle yorumlarını paylaşırken heyecanlandıran detaylardan da bahsetti. Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Sırp golcünün Beşiktaş’tan gelen teklife olumlu baktığını dile getirdi. Dusko Tosic, bu açıklamalarının yanı sıra Beşiktaş’ın çılgın bir taraftarı olduğunu ve bunu Mitrovic’e anlattığını da sözlerine ekledi. Sırp futbolcu Tosic, arkadaşı Mitrovic’in Beşiktaş’a transfer olması için adeta bir menajer görevi görürken gelişmeleri hızlandırması da muhtemel dahilinde görülüyor.

Kiralık Olarak Kadroya Girebilir

2018 yılından beri Fulham’da forma giyerek mücadele veren Mitrovic’in kontratı 2024 yılında sona eriyor. Beşiktaş futbolcuyu kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor. Gelişmeleri o yönde ilerletiyor.

Golcünün Değeri 16 Milyon Euro

Newcastle, 2015 senesinde Mitrovic için Anderlecht’e tam 18.5 milyon Euro bonservis ücreti ödediği bilinirken 26 yaşındaki golcünün şu an ki değeri 16 milyon Euro olarak biliniyor.