Beşiktaş’tan Chuba Akpom Atağı

Geçtiğimiz sezonu çifte kupa ile tamamlayan siyah beyazlı takım gelecek sezonda 3 ayrı kulvarda mutlak galip olmak istiyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilen transfer görüşmelerinde ise başarılı teknik direktör Sergen Yalçın’ın listesi baz alınıyor.

Takımı güçlendirmek için çeşitli mevkilere transfer yapılmak istenirken takım santrfor için birden fazla oyuncu almak istiyor. Beşiktaş, santrfor için gündemine Chuba Akpom’u aldı. Geçen seneki listede de yer alan Nijeryalı futbolcu için İngiliz ekip  Middlesbrough ile temasa geçildi.

Beşiktaş’ın Gündemi

2020-2021 sezonunda şampiyon olan Beşiktaş gelecek sene de mutlak galibiyeti hedefliyor. Şampiyonlar Ligi’nin yanında 2 ayrı kulvarda daha galibiyeti hedefleyen yönetim transfer çalışmalarını titizlik ile sürdürüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 8+6 yabancı kuralının ardından yerli oyuncuların kıymeti arttı. Tüm takımlar yerli oyuncuları hedef alırken Beşiktaş da 3 yerli futbolcuyu takımın renklerine bağladı. Galatasaray’ın da talip olduğu Salih Uçan’ı transfer eden siyah beyazlı takım, Mehmet Topal’ın yanı sıra Kenan Karaman’ı da kadroya dahil etti.

Geçen seneyi Beşiktaş’ta kiralık olarak geçiren Ghezzal’i takımda tekrar görmek isteyen Beşiktaş hayal kırıklığına uğradı. Galatasaray Salih Uçan rövanşı olarak Ghezzal’i kadrosuna kattı.

Beşiktaşlı yönetim iyi bir kaleci isterken aradığını Dnipro’da buldu. File bekçisi Denys Boyko için 3.5 milyon Euro sunan siyah beyazlılar, Dnipro ile anlaşma sağladı.

Akpom için Hamle

Beşiktaş santrfor mevkisi için birden fazla transfer yapmak istiyor. Bunun için geçen sene de listede bulunan Chuba Akpom gündeme alındı. 25 yaşındaki başarılı futbolcu geçen seneden beri Middlesbrough’da forma giyiyor. Kendinden beklenilen başarıyı gerçekleştiremeyen Akpom’un takımından ayrılabileceği öne sürülürken Beşiktaş, futbolcuyu 1 yıllığına kiralamak için harekete geçti.

Transfer görüşmelerinde siyah beyazlı takım Şampiyonlar Ligi faktörünü etkili bir şekilde kullandı.  Hücumu seven bir takım olarak bu sene Avrupa sahnelerinde olacaklarını belirten yönetim, Akpom’u Beşiktaş’a kiralarlarsa bir sonraki sene oyuncunun iyi bir fiyata satılabileceğini ifade etti. İkili arasındaki görüşmelerin devam edeceği ön görülüyor.

Nijerya asıllı İngiliz oyuncu toplamda 42 maça çıkarken 5 gol attı ve 4 asistlik de performans sergiledi.