Beşiktaş’tan Ağır Bir Yenilgi; 4-1

Spor Toto Süper Lig macerasında mücadelesine devam eden Beşiktaş, bir yandan da Avrupa arenasında da mücadelesine devam ediyor. Süper Lig’in 8. Haftasından sonra girilen milli arayı iyi değerlendiren ekiplerden biri olan Kara Kartal, aradan sonra talihsiz bir başlangıç yaptı.

İlk olarak Süper Lig’in 9. Haftası maçı olarak Başakşehir ekibiyle aynı sahada buluştu. 3-2 skoruyla sonlanan mücadelede mağlubiyet yaşayan taraf olan Siyah Beyazlı ekip, hanesine puan katamadan bir haftayı kapatmış oldu.

Vakit kaybetmeden UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki mücadelesine hazırlanan Kara Kartal, 19 Ekim Salı günü Sporting Lizbon ekibini kendi sahası Vodafone Arena’da ağırladı.

C Grubu içerisindeki temsilcimiz olan Beşiktaş, ilk iki mücadelesinde Borussia Dortmund ve Ajax ekipleri ile kozlarını paylaşmış fakat rakiplerine diş geçirememişti. 3. Mücadelesinde mutlak galibiyet isteyen Beşiktaş, aradığını bulamadı ve ağır bir yenilgi yaşadı.

Kalesinde toplam 4 gol sesi duyan Kara Kartal,  tek bir gol sevinci yaşayabildi ve mücadele 4-1 skoru ile son buldu. Böylelikle Şampiyonlar Ligi’nde 3. Kez puan alamayan temsilcimiz, C grubu içerisinde en son sırada kendisine yer buldu.

Sporting Lizbon ekibi ise ilk puanlarına kavuştu ve grup içerisinde 3. Sırada kendisine yer bulmayı başardı.

Beşiktaş’ın hem Süper Lig içerisinde hem de Avrupa arenasında üst üste yaşadığı bu yenilgiler taraftarları bir hayli üzdü.

Ağır Yenilginin Perde Arkası

Karşılaşmanın ilk yarısı çetin bir mücadeleye sahne oldu. Sebastian Coates’in 15. Dakika golü ile 0-0 skor eşitliği son buldu ve Sporting Lizbon ekibi, bir adım öne geçti.

24. Dakikaya gelindiğinde Beşiktaş eline geçen fırsatı iyi değerlendirdi ve Cyle Larin golüyle skor tablosunda eşitlik yakaladı. Fakat bu eşitlik uzun sürmedi. Coates’in 27. Dakikada bir gol sesi daha çıkarması 2-1 skor tablosunu da beraberinde getirdi ve Beşiktaş’ın puan kazanma umudu o noktada yok oldu.

İlk yarının son dakikalarında Pablo Sarabia penaltısı ise işleri daha da zora soktu. 44. Dakikada gelen gol sesi skor tablosunu 3-1 yaptı.

İkinci yarıda daha durgun geçen karşılaşmada tek bir gol sesi duyulurken bu gol sesinin sahibi Beşiktaş olamadı.

89. Dakikada Fernandes golüyle skor tablosu son şeklini aldı ve karşılaşma 4-1 skoruyla son buldu. Beşiktaş aynı hafta içerisinde ikinci yenilgisini almış oldu.

C Grubu 3. Haftası Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi C Grubu temsilcimiz Beşiktaş, bulunduğu grup maçlarında zafer sesi duyamadı.

Puan alamayarak sıralamada en son sırada yer alan Kara Kartal’ı son maçta yenilgi yaşatan ekip Sporting Lizbon takip etti.

3 puanıyla 3. Sırada yer alan Sporting Lizbon’u ise son hafta Ajax ekibi karşısında yenilgi yaşayan Borussia Dortmund takip etti.

Ekibin 2 galibiyeti bulunurken ilk sırayı ise hiç puan kaçırmamış olan Ajax ekibi kaptı.