Beşiktaş’taki Gelişmeler Heyecan Yükseltti

Yeni sezon öncesinde hazırlıklarına devam eden Beşiktaş, önümüzdeki sezonda birden fazla kulvarda mücadele edecek. Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nın yanı sıra UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında maçlar oynayacak. Siyah beyazlılar, 3 farklı kulvarda sahaya çıkacağı için bu doğrultuda güçlü ve derinliği olan bir kadro kurmak istiyor. Bilindiği üzere Beşiktaş, yaz transfer sezonunda Salih Uçan, Kenan Karaman, Mehmet Topal, Valentin Rosier’i kadrosuna kattı. Son olarakta Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira ile anlaşma sağladı.

Beşiktaş’ın şimdiki hedefi ise hücum hattına takviye yapmak. Yine bilindiği üzere siyah beyazlıların geçen sezon en çok gol atan oyuncularından Vincent Aboubakar, sezon sonunda ayrılmıştı. Bu yüzden Beşiktaş hem Kamerunlu futbolcunun boşluğunu doldurmak hem de tartışmasız bir golcüyü kadrosuna katmak iin girişimlerini sürdürüyor.

Beşiktaş’ın Forvet Alternatifleri

Beşiktaş’ın 2021 – 2022 sezonu öncesindeki önceliklerinden biri hücum hattında forvet mevkini takviye yapmak. Bu bağlamda siyah beyazlıların listesinde yer alan isim Diego Costa olmuş durumda. Bonservisi elinde olduğu için Beşiktaş, İspanyol forvete yıllık 3 milyon euro önerdi ve artık yıldız ismin vereceği kararı beklemeye geçti. Siyah beyazlıların bir diğer forvet adayı ise Luuk de Jong olmuş durumda. Bilindiği üzere Beşiktaş, Hollandalı forveti kiralık olarak kadrosuna katmak istiyordu.

Fakat oyuncunun kulübü Sevilla, zorunlu satın alma şartını öne sürdü. Bu yüzden siyah beyazlılar, İspanyol ekibinden düşünmek için biraz süre istedi. Beşiktaş’ın bir diğer forvet alternatifi ise Chuba Akpom. Diego Costa ve Luuk de Jong transferlerinde kısa süre içerisinde bir ilerleme kaydedilmez ise siyah beyazlılar, Chuba Akpom için bütün şartları zorlayacak.

Bir Diğer Forvet Adayı M’Baye Niang

Beşiktaş’ın forvet arayışları sürüyor. Bilindiği üzere siyah beyazlıların gündeminde Diego Costa, Luuk de Jong ve Chuba Akpom gibi isimler yer alıyor. Gelen son bilgilere göre ise Beşiktaş’ın bir diğer forvet adayı M’Baye Niang olmuş durumda. Bilindiği üzere Süper Lig’den Fenerbahçe’de bu oyuncuyu forvet adayı olarak transfer listesine almıştı. Öte yandan yıldız futbolcunun bonservisi ise Fransa takımlarından Rennes’te bulunuyor ve bu oyuncu için 7 milyon euro bonservis bedeli isteniyor. Beşiktaş ise M’Baye Niang iin 5 milyon euro teklif yaptı ve Rennes’in vereceği cevap beklenmeye başladı.