Beşiktaş’ta Yaşanan Son Gelişmeler Taraftarlarda Heyecan Yarattı

Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’ta gelecek sezon için kadro çalışmaları devam ediyor. Bilindiği üzere hala teknik direktör Sergen Yalçın ile siayah beyazlı yönetim arasında yeni bir sözleşme imzalanmadı. Beşiktaş’ın yaptığı tekliften teknik direktör Sergen Yalçın biraz daha fazlasını talep edince ilk görüşmede anlaşma sağlanamadı. Önümüzdeki günlerde iki tarafın bir kez daha görüşmesi ve bir sonuca başlaması gerekiyor. Öte yandan bilindiği üzere Beşiktaş’ta geçen sezon başarılı bir performans sergileyen bazı kiralık futbolcuların sözleşmesi sona erdi.

Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier, bunlardan öne çıkan isimler oldu. Bu futbolcuların bonservislerini elinde bulunduran takımlar ile görüşmelerini sürdüren Beşiktaş’ta transfer çalışmaları da devam ediyor. Son olarak Aytemiz Alanyaspor’da oynayan Salih Uçan’ı kadrosuna katan siyah beyazlılarda, geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Şampiyonlukta önemli payı olan ve takımın gol yüklerinden birini çeken Vincent Aboubakar ile yollar ayrıldı.

Vincent Aboubakar Beşiktaş’tan Ayrıldı

Beşiktaş’ta sözleşmesi sona eren Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar ile yeni sözleşme görüşmeleri yapılıyordu. Beşiktaş’ın Vincent Aboubakar’a yapmış olduğu teklifin içerisi ise bonuslar ile birlikte maksimum 2 milyon euro olmuştu. Kamerunlu golcü futbolcu ise siyah beyazlılardan 2.5 milyon euro’luk garanti ücret ile birlikte başarı bonusu istemişti. Ayrıca Vincent Aboubakar, geçen sezon sözleşmesinde yer alan sakatlık maddesinin ise sözleşmeden kaldırılmasını istemişti. Görüşmelerden sonuç alınamayınca 29 yaşındaki futbolcu Suudi Arabistan takımlarından Al Nassr ile sözleşme imzaladı.

Bu beklenmedik ayrılık ve Vincent Aboubakar’ın başka bir takım ile anlaşması özellikle Beşiktaşlı taraftarlarda şok etkisi yarattı. Fakat siyah beyazlı yönetimin, böyle bir ayrılığa hazırlıklı olduğu ve yaptığı teklifte bilerek arttırım yapmadığı öğrenildi. Öte yandan teknik direktör Sergen Yalçın’ın da geçen sezon son maçlarda sakatlığını bahane ederek oynamayan Vincent Aboubakar için tutumunun olumsuz olduğu öğrenildi.

3 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Beşiktaş ile olan sözleşmesi otomatik olarak uzamayınca sona eren ve bonservisini ele alan Vincent Aboubakari siyah beyazlılar ile anlaşamayınca Suudi Arabistan takımlarından Al Nassr ile anlaştı. Gelen bilgilere göre Kamerunlu golcü, Al Nassr ile 3 yıllık anlaşma sağladı. 29 yaşındaki futbolcu, Al Nassr’da senelik 6 milyon euro garanti maaş alacak.