BEŞİKTAŞ’TA TRANSFER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Geride bıraktığımız sezonu iyi bir performans ile zirvede kapatarak şampiyon olmasının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’nda da Mutlu sona ulaşan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş transfer çalışmalarını hızlandırdı. Siyah beyazlı ekibin başkanlık görevini yapan Ahmet Nur Çebi ve başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Kısa bir süre içerisinde 2021-2022 sezonunun planlamaları kapsamında görüşme gerçekleştirecekleri öğrenildi.  Siyah beyazlı ekibin ilk gündemi sezonun sona ermesi itibarıyla sözleşmesi biten futbolcular olurken Bir Başka Gündem ise kadroya transfer edilecek golcü oyuncular.

GHEZZAL VE ROSİER İÇİN KAYNAK ARANIYOR

Siyah-beyazlı ekipte Geride bıraktığımız sezonda gol Yollarında en etkili isim olan Abubakar’ın sözleşmesi sona erdi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi gelecek sezon için futbolcuya 2 milyon euro Garanti ücretin yanı sıra bazı bonuslar içeren bir teklif götürmesine rağmen senegalli futbolcunun üç buçuk milyon Garanti ücret istediği öğrenildi. Beşiktaş yönetimi futbolcu ile anlaşamaması durumunda kadroya iki yeni golcü transfer etmeyi planlıyor.

Siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ta bir başka önemli konu ise Valentin Rosier ve Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal. Sporting kulübü ile temaslarına devam eden siyah-beyazlı kulüp Beşiktaş futbolcu için 5 milyon euro bonservis bedeli istemesine karşın futbolcunun kulübünü ikna etmek için yollar arıyor. Öte yandan şampiyonluğu mimarlarından biri olan asistleriyle ünlenen Rachid Ghezzal için ise İngiltere Premiere Lig ekibi Leicester City 12 Milyon Euro talep ediyor.  Siyah Beyazlılar futbolcunun transferi için sponsor arayışına devam ediyor.

TECRÜBELİ GOLCÜLER GÜNDEMDE

Siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta Rosier ve Ghezzal isimlerine Transfer bütçesinin büyük bir bölümü ayrılacağı için Aboubakar’dan olumsuz yanıt gelmesi durumunda bonservisini elinde bulunduran golcüler ön plana çıkacak. Geçtiğimiz ocak ayında İspanyol devi Atletico Madrid ile sözleşmesini sonlandıran Brezilya asıllı İspanyol futbolcu Diego Costa, Milan ise sözleşmesini sonlandıran Mandzukic ve Premier Lig ekibi Crystal Palace ile bağlarını koparan Christian Benteke öne çıkan isimler oldular. Siyah Beyazlı yönetim Aboubakar ile görüşmelerini sürdürürken bahsi geçen birbirinden tecrübeli 3 futbolcu için de girişimlerde bulunmayı planlıyor.