Beşiktaş’ta Sergen Yalçın Belirsizliği Devam Ediyor

Geçtiğimiz sezonu hem lig hem de Türkiye Kupası’nda şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın durumunun ne olacağı belli değil! Sezonun bitmesinin ardından bir ay geçmesine rağmen deneyimli teknik adam ile sözleşme yenilenmedi. Sosyal medyada yapılan yorumlarda Sergen Yalçın’ın yönetim ile birçok konuda anlaşamadığı ifade ediliyor.

Rıdvan Dilmen’ın Twitter hesabından Sergen Yalçın ile görüştüğünü belirttiği açıklamalar yapması ortalığın karışmasına sebep oldu. Dilmen’e göre Sergen Yalçın önümüzdeki sezon Beşiktaş’ın başında olmayacak.

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ta Kalma İhtimali Azalıyor

Beşiktaş yönetiminin Sergen Yalçın’a yapmış olduğu teklifin mali detayları ortaya çıktı. 20 milyon TL yıllık ücretin yanı sıra başarıya bağlı olarak verilecek 10 milyon TL’lik bonuslardan oluşan toplam 30 milyon TL tutarındaki teklifin Sergen Yalçın tarafından olumsuz karşılandığı biliniyor.

Sergen Yalçın; garanti paranın biraz daha arttırılmasını istiyor. Bunun yanı sıra, önümüzdeki sezon için kaliteli bir kadro kurulmasını talep ediyor. UEFA Şampiyonlar Ligi, Türkiye Süper Ligi ve Türkiye Kupası olmak üzere üç farklı kulvarda mücadele edecek olan siyah beyazlı takımın kadrosunun yetersiz olduğunu düşünen Yalçın; iyi transferler yapılacağının garantisini almadığı müddetçe yeni sözleşme imzalamaya olumsuz bakıyor.

Son Kararı Ahmet Nur Çebi Verecek

Ahmet Nur Çebi ile Sergen Yalçın arasında yapılan görüşmeden net bir sonuç alınamadı. Önümüzdeki sezonun kadrosu ve yıllık ücret gibi konularda anlaşamayan ikilinin arasındaki iplerin kopma noktasında olduğu ifade ediliyor. Son birkaç gündür bu konuyu netleştirmeye çalışan Ahmet Nur Çebi; takımdan gidecekler ve transfer edilecekler ile ilgili de çalışmalar yapıyor.

Rıdvan Dilmen’in Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile Sergen Yalçın’ın önümüzdeki sezon Beşiktaş’ı çalıştırmayacağını ifade etmesi Beşiktaşlı taraftarlar arasında tepkiye sebep oldu. Yalçın’ın İstanbul’daki evinin önüne giden bir grup taraftar; hocanın lehine tezahüratlar yaptı.

Sergen Yalçın Devam Dedi

Başarılı teknik direktör Sergen Yalçın şampiyonluk kupasını kaldırdığı takımı Beşiktaş ile belirsizlik yaşasa da dün, 22 Haziran Salı itibariyle bu belirsizlikler noktalandı ve Sergen Yalçın Beşiktaş ile kalmaya karar verdi. Tüm anlaşmazlıklar çözüldü ve Beşiktaş yönetimi Sergen Yalçın ile yoluna devam etme kararı aldı.

Sergen Yalçın Kimdir?

5 Ekim 1972 tarihinde dünyaya gelen Ali Rıza Sergen Yalçın; Beşiktaş altyapısından yetişmiştir. Ancak, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi takımlarda da oynamıştır. 2008 – 2009 sezonundan bu yana teknik adam olarak çalışan Yalçın; ilk lig ve kupa şampiyonluğunu geçtiğimiz sezon yaşadı.