BEŞİKTAŞ’TA SALİH UÇAN RADARI

Valentin Rosier’i 1 sene daha takımda tutmak isteyen siyah beyazlı Beşiktaşlı takım, Sporting Lizbon’a yeni teklifte bulundu. Bunun yanı sıra Salih Uçan’ı siyah beyazlı renklere bağlayan yönetim, takımın gelecek döneme güçlü başlamasını hedefliyor.

ROSİER İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Başarılı oyuncu Rosier için kara kartallı yönetim Sporting Lizbon ile geçtiğimiz sezon anlaşma imzalamış ve Rosier Beşiktaş için sahalarda yerini almıştı. Gelecek sezon için de Fransız asıllı oyuncuyu takımda tutmak isteyen Beşiktaşlı yönetim Portekizli takım ile temasa geçti.

Rosier’in menejeri ile görüşen yönetim, sağ bek oynayan futbolcunun Beşiktaş’ta kalmak istediği belirtti. Bu durumun yönetimin elini güçlendireceği öngörülüyor. Daha önce de Fransız takım St. Etienne’nin teklifini reddederek Türkiye’de kalmak istediğini söylemişti.

Sporting Lizbon ile temasları sırasında Beşiktaş yönetimi Rosier’in takımda 1 yıl daha oynaması için teklif verdi. Ancak kararlı yönetimin isteği bununla kalmadı. 1 yıllık kiralama teklifinin yanında diğer sezon için başarılı futbolcuyu satın alma opsiyonunu da sözleşmeye ekletmek istediği belirtildi. Beşiktaş, bu durumda 1 milyon Euro değerinde 1 yıllık kiralama bedelinin yanında 3 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu teklif etmiş oldu. Ayrıca bir sonraki satıştan Sporting için % 15 değerinde pay verilmesi de teklife eklendi.

Buna karşın Sporting’in verilen teklifleri artırmaya yönelik hamle yaptığı biliniyor. Böylece Rosier’in Beşiktaş’ta devam edeceği sinyalleri verilmiş oldu.

Bu gelişmelerin ardından Rosier’in Beşiktaş’ta bir sezon daha oynaması bekleniyor. Genç futbolcunun yakında başlayacak kamp çalışmalarında olması da beklentiler arasında.

KARA KARTALLI TAKIMIN YENİ OYUNCUSU SALİH UÇAN

2020-2021 sezonunu şampiyonlukla bitiren Beşiktaş, yeni sezon için de sıkı hazırlık içinde. Rosier’in 1 yıllık uzatma girişiminin yanında Aytemiz Alanyaspor’da oynayan Salih Uçan’ı yakın zamanda siyah beyazlı rengine bağlaması bekleniyor. İkili sezon sonunda el sıkışmıştı. Futbolcu, sosyal medya hesabından eski takımına veda etti.

Eski takımı ile sözleşmesi biten başarılı futbolcunun önümüzdeki günlerde imza atması bekleniyor.  Böylece yeni sezon kamp çalışmalarına katılması öngörülüyor.

KAMP ÇALIŞMALARI TEMMUZ’DA

Beşiktaş yeni sezon kamp çalışmalarına 1 Temmuz’da başlayacak. İstanbul’da başlayan çalışmaların ardından yıldız takım, 5 Temmuz’da Slovakya’ya gidecek ve çalışmalara burada devam edecek.