Beşiktaş’ta Sakatlar Can Sıkıyor Çok Fazla Sakat Oyuncu Var

Siyah beyazlı takım süper lig ve UEFA Avrupa Ligi maçları ile üstü üste oynadıkları yoğun tempodan dolayı sakatlıklar da ki artış can sıkmaya başladı.

Birçok oyuncusunun sakat olması sebebi ile kadro kurmakta sıkıntı çeken Sergen Yalçın son süper lig maçında da bunu çok net bir şekilde görmüştük. Son lig maçından sonra sakat oyuncu sayısı siyah beyazlı takımda 10 ‘ yükselmişti.

Bu kadar sakat oyuncusuna rağmen son lig maçında mükemmel bir geri dönüşe imza atan siyah beyazlı takımın buradaki performansını da unutmamak lazım.

Sakatlıklar Da Son Durum Nasıl?

Beşiktaş’ ın bu sezonki yıldız transferlerinden 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira’ nın sakatlığının devam ettiği tedavisine başlanan oyuncunun kısa bir süre daha takımını yalnız bırakacak. Adana Demirspor maç kadrosuna alınmayacak oyuncu Altay maçına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Yeni Transfer Henüz Forma Giyemedi

Siyah beyazlı takımın bu yaz transfer sezonunun son günlerinde kadrosuna katmak için çok uğraştığı 25 yaşındaki sol bek Umut Meraş Milli takım kampındaki yaşadığı sakatlık sonrasında siyah beyazlı Beşiktaş takımında henüz maça çıkamadı. Tedavisinde son noktaya gelinen oyuncu kısa süre içerisinde takıma katılması bekleniyor.

Beşiktaş’ın Jokeri Sakat

Siyah beyazlı takımın görev verilmesi halinde her bölge de oynayan verilen görevi fazlası ile yerine getiren Necip Uysal son Antalyaspor maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan oyuncu 2 hafta takımdan ayrı kalacak. Siyah beyazlı takım için oldukça önemli bir oyuncu olan Necip Uysal’ın tedavisine hemen başlandı.

Vida‘nın Dönüş Tarihi Belli Değil

Beşiktaş’ın stoper deki en önemli oyuncularından birisi olan Domagoj Vida süper lig de Malataspor maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan oyuncunun ne zaman geri döneceği belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Mehmet Topal İlk Maçında Sakatlandı

Siyah beyazlı takımın orta saha da ki alternatif isimlerinden birisi olan 35 yaşındaki deneyimli isim Mehmet Topal süper lig de ilk kez 11’ de çıktığı maçta sakatlanarak maçı tamamlayamamıştı. Oyuncunun sakatlığının ciddi olduğu en az 1,5 ay gibi bir süre yeşil sahalar dan uzak kalması bekleniyor.

N’Koudou ‘ Adana Demirspor Maçı Kadrosunda Yok

26 yaşındaki oyuncu sağ ayak bileğindeki sakatlığı devam ediyor. Tedavisine devam edilirken Adana Demirspor maçı kadrosunda yer almadı.