Beşiktaş’ta Kariyerinin İlk Profesyonel Maçı UEFA Şampiyonlar Ligi

Türkiye’ yi UEFA Şampiyonlar Ligin’ de temsil eden Beşiktaş gruplar da ki ikinci maçında Hollanda ekibi Ajax deplasmanına konuk oldular. Siyah beyazlı takım da yaşanan birçok sakatlık sonrasında kadro kurmakta bir hayli zorlanan teknik direktör Sergen Yalçın maç kadrosuna aldığı 21 yaşının altında ki 5 oyuncu ile dikkat çekti.

Zorlu Hollanda deplasmanın dan 2 – 0 ‘lık skor ile ayrılan Beşiktaş sahada ki genç oyuncuları ile geleceğe ışık tuttular.

Beşiktaş’ın Geleceği Berkay Vardar

Siyah beyazlı takım Ajax deplasmanına kadrolarında toplam 11 eksik oyuncu ile Hollanda’ ya gelmişlerdi. Birçok yıldız oyuncusundan ve tecrübeli isimler den eksik olan siyah beyazlı takım da saha da 21 yaş altında 5 oyuncusu ile çıktılar.

Savunma da forma giyen süper lig maçında da 90 dakika sahada kalan 18 yaşındaki Stoper Serdar Saatci şampiyonlar liginde ilk profesyonel maçına çıkan bir oyuncu oldu.

Siyah beyazlı takımın yakasını bırakmayan sakatlık maç içerisinde Sol bek’ de forma giyen Umut Meraş yaşadığı sakatlık sonrası oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Saha kenarında sadece 3 yedek oyuncusu kalan Beşiktaş burada ilk siyah beyazlı forma ile resmi maçına çıkacak olan geç oyuncu 18 yaşındaki Berkay Vardar oldu. 14 Ocak 2003 doğumlu olan alt yapıda merkez orta sahada görev yapan Berkay, Stoperde U – 19’dan takım arkadaşı olan Serdar Saatçı ile birlikte savunmada partner oldular. 18 yaşındaki genç oyuncu maçın 72’ dakikasında oyuna dahil olarak siyah beyazlı forma ile ilk resmi maçına çıkmış oldu.

Mükemmel Kariyer Başlangıcı

2003 doğumlu genç oyuncu Berkay Vardar sıkı da bir Beşiktaş takımının taraftarı olduğu ortaya çıktı. Genç oyuncunun henüz 2 yıl öncesine kadar Beşiktaş’ın taraftar gruplarından birinin üyesi olduğu, hatta deplasman da bile siyah-beyazlı takımı yalnız bırakmayarak tüm maçlarına gittiği belirtildi.

Genç oyuncu oldukça mutlu olduğu belli olurken Ajax‘a karşı forma giymesinin herkesi fazlası ile gururlandırmıştı. Maç içerisinde 20 dakika oyunda kalan genç oyuncu hava toplarında ki mücadelesi ve başarısı ile dikkat çekti. Genç oyuncu 1 pas arası ve 1 kez de top çalarak maçı tamamladı.