BEŞİKTAŞ’TA EN İYİ DÖNEM

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftası bittiğinde siyah-beyazlı takım Beşiktaş 64 puanla liderlik koltuğunda kaldı. Haftayı beraberlikle kapatan Beşiktaş ekibi Yine de liderlik koltuğundan düşmedi. Ezeli rakibi Fenerbahçe’yle derbi oynayan Beşiktaş kendi evinde Fenerbahçe ile berabere kaldık.90 dakikanın ardından bir puanla sahadan ayrılan Beşiktaş 64 puana ulaştı ve liderlik koltuğuna ki yerini korudu.

Hala bir hafta eksiği olan Beşiktaş oldukça avantajlı konumda. Fenerbahçeli arasında beş puan Galatasaray ile arasında da üç puan fark var. Beşiktaş bu avantajı kaybetmeden Spor Toto Süper Lig’in kalan 11 haftasında da kayıpsız bir şekilde maçları çıkıp şampiyonluğunu erkenden ilan etmek istiyor.

BEŞİKTAŞ SEZONUN EN İYİ TAKIMI

Bu sezon süper toto süper Lig’de özellikle üç büyüklerdeki en istikrarlı ve en başarılı takımı şüphesiz ki siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi. Galatasaray ve Fenerbahçe takımları istikrarsız bir maç sonuçları ve oyuncu performansları ile istedikleri performansa ulaşamazken Beşiktaş her hafta kazandığı galibiyetler ile sahaya çıkıyor ve bu performansını daha da ilerletiyor.

Bu sezon on yıllık bir aradan sonra tekrardan ziraat Türkiye kupası finalist olan Beşiktaş Antalyaspor ile ziraat Türkiye kupası final maçını oynayacak. Bu maçı kazanarak ziraat Türkiye kupasını kazanmak isteyen Beşiktaş aynı zamanda da 11 haftanın sonunda şampiyonluk kupasını da kazanmak istiyor.

Beşiktaş hem Sergen Yalçın özelinde hem de oyuncuları özelinde en iyi dönemlerini ve en iyi sezonlarını geçiriyor. Özellikle Beşiktaş kadrosunda yer alan tüm futbolcular yıldız performanslarına ulaşarak tüm dünyada bir marka haline gelecek kadar iyi bir performansla sahaya çıkıyorlar. Beşiktaş’ın kalecisi ersin destan olur o kadar iyi bir performans sergiliyor ki 90 dakikalık maç süresi boyunca Kalesi’ne gelen her ata her hücumu püskürtüyor.

Aynı zamanda Beşiktaş’ın kadrosunda yer alan yabancı oyuncular da en iyi dönemlerini geçiriyor. Özellikle milli maç arasında Gördük ki Beşiktaş’ın kadrosunda yer alan yabancı oyuncular kendi milli takımlarında da oldukça iyi bir performans sergileyerek tüm dünyaya ne kadar iyi olduklarını gösteriyorlar. Sergen Yalçın milli maç arasında oyuncuların performanslarını yakından takip ediyor ve onlarla gururlanıyor.

BEŞİKTAŞ’IN SON SÜPER LİG DURUMU

Kara kartal Beşiktaş ekibi şu an süper Toto Süper Lig’de 32. haftaya girerken 64 puanla liderlik konumunda yer alıyor. Şampiyonluk kupasını kaldırılmasına 11 hafta kaldı Beşiktaş ve 11 haftayı oldukça iyi değerlendirmek istiyor. Fenerbahçe ile oynadığı derbilerin kendi evinde oynadığı son derbide berabere kalan Beşiktaş Kadıköy de oynanan debi dört üçlük bir skor ile kazanmıştı.

Galatasaray kendi evinde ağırladı derbi kazanan Beşiktaş mayıs ayında bu sefer Galatasaray’ın evine gidecek o derbide kazanmak için şimdiden hazırlıklara başladım. Beşiktaş’ın milim açısından sonraki ilk karşılaşması Kasımpaşa ile olacak ve milli maçlar için Ülkelerine gitmeyen oyuncularla beraber sergen Yalçın İstanbul’da tüm hazırlıklarını sürdürüyor.