Beşiktaş’ta Can Bozdoğan Harekâtı

Beşiktaş’ın 2021/2022 yaz transfer döneminde Schalke’den kiralayarak kadrosuna kattığı Can Bozdoğan, beklentilerin üstüne çıkarak gösterdiği olumlu performansla teknik ekibin ve taraftarların takdirini topladı.

Sergen Yalçın sezon içerisinde kullanacağını sıkça ifade ettiği genç oyuncu, hocasının verdiği şansları gayet iyi kullandı. Sergen Yalçın’ın da oyuncusunun gösterdiği performanstan memnun kaldığı ve oyuncunun bonservisinin alınmasını yönetimden talep ettiği ifade ediliyor.

Alman Altyapısı Farkı

Beşiktaş’ın bu sezon yaptığı sükseli transferlerin arasında ismi çok bilinmeyen ve genç oyuncu kontenjanıyla rotasyonda kullanılacağı düşünülen Can Bozdoğan, beklentilerin bir hayli üstüne çıktı. Kendinden emin tavrı, oyun görüşü ve fiziğiyle ön plana çıkan genç oyuncunun kariyerine Beşiktaş’ta devam etmesi hedefleniyor.

Orta sahada yerli kontenjanı geniş olan Beşiktaş’ta verilen şansı çok iyi değerlendiren Can Bozdoğan, yaşanan sakatlık krizinde de sağlıklı olmasının avantajıyla ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde süre aldı ve gösterdiği performansla Sergen Yalçın’ı memnun etti.

Alman altyapısından yetişen ve bu anlamda kalitesini ortaya koyan Can ile ilgili Sergen Yalçın’ın yaptığı açıklamalarda oyuncusundan duyduğu memnuniyete dair birçok ifade bulunuyordu.

Oyuncunun idmanlarda da istekli performans göstermesiyle birlikte Sergen Yalçın’ın planlamalarına net bir biçimde eklendiği ifade ediliyor.

Opsiyonla Bonservisi Alınacak

Schalke’den 1.8 Milyon Euro bonservis opsiyonuyla sezon sonuna kadar kiralanan oyuncunun, sezon sonuna kadar performansı izlenecek. Şu anki görüntüsüyle yoluna Beşiktaş’ta devam etme ihtimali çok yüksek olan Can’ın maçlarda ve idmanlarda gösterdiği performansa göre nihai karar verilecek.

Sol ayağını kullanıyor olması ve tekniğini birleştirebildiği fiziğiyle birlikte Beşiktaş’ın orta saha rotasyonunda şimdiden üst sıralara yükselen Can Bozdoğan, 5 Nisan 2001 doğumlu. 1.74 boyundaki oyuncu merkez orta saha rolünde oynuyor.

On numara ve sol kanatta da görev verildiği zaman oynayabilen Can, boyundan yaşadığı handikabı güçlü fiziğiyle örtebilen bir oyun yapısına sahip.

Schalke altyapısında uzun yıllar forma giyen Alman asıllı Türk oyuncu, alt yaş gruplarında da Almanya forması giymişti. Beşiktaş ile çıktığı 4 maçta 218 dakika görev alan Can, henüz skora bir katkı yapamadı.