Beşiktaş’ta Bitirim Değil Bitirici İkili

Biri 31 yaşında diğeri ise tam 37 yaşında ancak karışışında oynayanları muhteşem pas trafikleri ile boğup adeta sahaya gömüyorlar. Beşiktaş orta sahasının vazgeçilmez ve geçilemez orta saha ikilisinden bahsediyoruz.

Yıllandıkça Kalitesi Artan Muhteşem İsimler

Biri 31 yaşında diğeri ise tam 37 yaşında ancak karışışında oynayanları muhteşem pas trafikleri ile boğup adeta sahaya gömüyorlar. Beşiktaş orta sahasının vazgeçilmez ve geçilemez orta saha ikilisinden bahsediyoruz.

Josef de Souza ve Atiba Hutchinson! Yaş ortalaması 34 olan bu ikili 2020 – 2021 sezonunun geride kalan 20 haftasına damgasını vurdular. Savunma ağırlıklı orta saha oyuncusu olan her iki isimde Sergen Yalçın için yeri doldurulması neredeyse imkânsıza yakın iki futbolcu. Takıma 2020 – 2021 sezonunda katılan Josef de Souza ile siyah beyazlı takımın adeta demirbaşı olan Atiba Hutchinson yakaladığı uyum ise tam anlamı ile müthiş.

Son olarak Beşiktaş’ın deplasmanda Fatih Karagümrük karşısında aldığı 4 – 1’lik galibiyette büyük pay sahibi olan Josef – Atiba ikilisi Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunda pas rekorunu kırdılar. 2020 – 2021 sezonunda en çok isabetli pas yapan müthiş ikili sayesinde Beşiktaş deplasmanda 4 gol ile 3 puanı alırken tam 718 pas yapmayı başardı.

Beşiktaş’ta 8. Sezon

Dile kolay 2020 – 2021 sezonu Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson’ın siyah beyazlı takımdaki sekizinci sezonu. 2020 – 2021 sezonunda yüzde 92,9 pas oranı ile 37 yaşındaki tecrübeli isim Süper Lig’de bu alanda ikinci sırada yer alıyor. 90 dakika başına isabetli pas oranında Süper Lig’de birinci sırada yer alan Atiba Hutchinson’ı takım arkadaşı 31 yaşındaki isim Josef de Souza takip ediyor. Süper Lig’de orta sahanın göbeğinde görev yapan ikililer kıyaslandığında Josef – Atiba ikilisi zirveyi kimseye bırakmıyor.

“Whoscored” internet sitesinde yer alan veriler incelediğinde Josef – Atiba ikilisi ilk 11’de sahaya çıktığı 11 maçın 10’unda sahada en çok pas yapan ikili oldu. Josef – Atiba ikilisi yalnızca deplasmanda oynanan Fenerbahçe derbisinde bu alandaki liderliği kaptırdı.

Süper Lig’de geride kalan 20 haftada 19 maça çıkan ve aldığı 13 galibiyet ile zirvede olan Beşiktaş, 45 gol ve 31 asist yaparak bu alanlarda da Süper Lig’in zirvesinde yer alıyor. Josef – Atiba ikilisi defansif yönleri ağır basan futbolcular olsalar da bu sezon ligde 4 gol ve 5 de asist yapmayı başardılar.