Beşiktaşta Ayrılması Beklenen İsimler

Beşiktaş’ta kadroda köklü bir değişiklik yapılıyor. Kadro dışı bırakılan oyuncular hem yıllık maliyetleri hem de yabancı kontenjanı sebebiyle kendilerine kulüp bulunup takımdan ayrılmaları bekleniyor.

Bu kategoride yer alan oyuncular ise şunlar:

  1. Jeremain Lens: 34 yaşındaki Hollandalı sağ kanat oyuncusu disiplinsiz ve saha içindeki tavırları ile bir süredir kadro dışı bir süredir. Takımla birlikte çalışma yürütmeyen oyuncuya Beşiktaş hala yüksek miktarda ödeme yapıyor. Yıllık ücreti oldukça yüksek olan Jeremain Lens için Beşiktaş yönetimi yolları ayırmayı istese de oyuncunun Beşiktaş’ta aldığı yıllık ücreti başka takımlarda alamayacak olması bu ayrılığa yanaşmama sebebi.
  2. Douglas: 31 yaşındaki Brezilyalı sağ bek yıllar önce Barcelona’dan Beşiktaş kadrosuna katılmış olsa da neredeyse geldiği günden bu yana kendisinden verim alınamadı. 2019 yılında imzalanan sözleşmenin şartları kendisi için oldukça iyi olması takımdan ayrılmamasının en büyük sebebi. Ayrıca oyuncu mental olarak futboldan oldukça uzaklaşmış durumda belki de Beşiktaş’ta sözleşme süresini tamamlayıp kariyerini sonlandırabilir.
  3. Adem Ljajic: 30 yaşındaki Sırp On numara İtalya’nın birçok önemli takımının formasını giymiş ve Beşiktaş’a 6,5 milyon € bonservis bedeli ve oldukça yüksek yıllık maliyeti ile takıma katılmıştı. İlk 2 sezonunda takıma katkı sağlamış olsa da geçtiğimiz yıl saha dışı yaşadığı olaylar mental olarak onu geri götürdü. Geçen sezondan beri kendisini düzeltmesi için birçok şans verilse de kadro dışında bırakılan Adem Ljajic için maaşını karşılayacak bir takım bulunamıyor.
  4. Fabrice N’sakala: 31 yaşındaki sol bek geçtiğimiz sezon Alanyaspor’dan Fatih Aksoy karşılığında kadroya katılmıştı. Geçen sezon gösterdiği performans ile şampiyonlukta etkili olsa da bu sezon gösterdiği disiplinsiz davranışları ve saha içi performansının ardından alınan karar ile kadro dışı bırakıldı. Hem yaşı ilerlemiş olması hem de düşen performansının yanında yıllık maliyetleri de oyuncunun ayrılmasının önüne geçiyor.
  5. Salih Uçan: 28 yaşındaki orta saha oyuncusu geçen sezon Alanyaspor’da gösterdiği geriden oyun kurma becerisi ile geçen sezon ligdeki en iyi yerliler arasında gösterilmişti. Beşiktaş forması altında çok fazla şans bulamazken sahaya çıktığı maçlarda ise gösterdiği performans tam bir hayal kırıklığı oldu. 28 yaşındaki orta saha oyuncusu için Süper ligden talipleri olduğu biliniyor.
  6. Kenan Karaman: 27 yaşındaki forvet bu sezon başında Fortuna Düsseldorf’tan bonservis bedeli ödenmeden alındı. Siyah beyazlı forma ile isteneni veremeyen oyuncunun performansını yükseltmek için kiralık olarak ya da bonservis bedeli ile yolların ayrılması gündemde.
beşiktaş

Beşiktaş’ta Yabancı Kontenjanında Yer Açılması Bekleniyor

Siyah beyazlı ekip TFF’nin getirmiş olduğu kurallara göre kadrosundaki yabancı sayısını bu sezon belli bir seviye çekmesi gerektiği gibi gelecek sezon hem saha içindeki hem de kadroda bulunması gereken yabancı oyuncu sayısı daha da düşecek. Bunun yanı sıra TFF’nin yeni getirdiği kurallardan olan oyuncuların sözleşmesinin dondurularak yabancı kontenjanı açılması durumu da ortadan kalktı. Hal böyle olunca takımlar kadrolarında yabancı kontenjanı açmak için ya satış yapmak ya da sözleşme feshetmek zorunda.

Beşiktaş’ta İkinci Ayrılık Gündemde

Sezon başında alanyaspor’dan kadroya katılmış olan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Salih Uçan bekleneni veremedi. Hem düzenli forma şansı bulması hem de tekrar formunu yakalaması adına İstanbul Başakşehir’e kiralık olarak gönderilmesi gündemde Kulüp gelen teklifi kabul ederken iş oyuncunun kabul etmesinde.

Bu teklifin kabul edilmesi halinde Salih Uçan’ın sezonun ikinci yarısındaki alacağı 4 milyon TL maaşını İstanbul Başakşehir ödeyecek.