BEŞİKTAŞ’TA ALANYASPOR MAÇ SONRASI SİSTEM SORUNLARI

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Alanyaspor deplasmanında sahaya çıkan Beşiktaş rakibi karşısında istediği performansı sergileyemeyince maç 2-0 bitti ve Beşiktaş mağlup oldu. 3 puanı kaybeden Beşiktaş 20 puanda takılı kaldı.

Teknik direktör Sergen Yalçın ile son haftalarda oynadığı 4 maçı kazanamayan Beşiktaş’ta Cumartesi akşamı, 20 Kasım’da sonuç tersi olabilecekken oyuncuların isteksizliği yüzünden Beşiktaş istediği sonuçları alamıyor.

BEŞİKTAŞ’IN İSTEKSİZLİK SORUNU

Kara kartal Beşiktaş’ta Alanyaspor maçı sonrası yoğun ve uzun değerlendirmeler yapıldı ve yapılacak belli. Sergen Yalçın yaptığı maç sonrası açıklamasında bu maçın mağlubiyet sorumluluğunu almıyorum dedi.

Önceki maçlarda bir şekilde bahane sunabildiğini ve sorumluluğunu alabileceği maçlar olduğunu söyleyen Beşiktaş’ın teknik direktör Sergen Yalçın bu sefer sorumluluğu kendi üzerinden attı.

Oyuncularını hedef olarak gösteren Sergen Yalçın açıklamalarında sahada performans sergileyen 11 oyuncu için; isteksizlik, halsizlik ve kabullenmiş halinin çok yüksek seviyede olduğunu söyledi.

Bu yüzden sorumluluk almayan Sergen Yalçın sahada oynayan her oyuncusunu böylece zan altında bırakmış oldu. Fakat geçen sezonki performansından eser olmayan Beşiktaş’da her şeyi kabul etme psikolojisinin üst düzeyde olduğu maçlarda da belli oluyordu.

Kalan haftalarda Beşiktaş ney yapacak, maçları ne zaman kazanmaya başlayacak ve puanını ne zaman arttıracak çok merak ediliyor. Oyuncularının performans düşüklüğünden bunalan Sergen Yalçın’ın açıklamalarındaki ses tonu ve yorgun yüz ifadesi kendini belli ediyordu.

Maçın ilk golü 14. Dakikada geldi ve Beşiktaş o dakikadan sonra mağlubiyetini kabullenip 90 dakika boyunca maçın tamamlanmasını bekledi. Oyuncu performanslarında nasıl bir değişiklik söz konusu olur bilemiyoruz.

Fakat Beşiktaş Giresunspor’un karşısında Beşiktaş spor Toto Süper Lig’in 14. Haftasında mutlakbir galibiyet yaşamak istiyor. 14. Hafta programında Giresunspor’u kendi evinde ağırlayacak olan Beşiktaş rakibine izin vermeden maçı kazanmak istiyor.

BEŞİKTAŞ’TA GALİBİYET ARZUSU YOK

Kara kartal Beşiktaş’ta galibiyet arzusu ve isteği yok. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Beşiktaş’ta öncelikle psikoloji olarak kazanmayı hedeflemek gerekiyor. Sergen Yalçın ve teknik ekip oyuncuları ile hem fiziksel hem de psikolojik antrenmanlarına ağırlık verecek.