BEŞİKTAŞ’TA AHMET NUR ÇEBİ DÖNEMİ SONA ERDİ

Beşiktaş’ta 2019 ‘da gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurulda Ahmet Nur Çebi, 20 sandığın tamamında oyların çoğunu alarak Beşiktaş’ın 34. başkanı oldu. Çebi, 8547 oyun 5009’unu alarak başkan olmuştu.

2019’dan bu yana Beşiktaş’ı yöneten Ahmet Nur Çebi bu sezon alınan kötü sonuçlar sonrasında artık seçim kararı alarak görevini devretmeye hazırlanıyor.

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi dönemi kapanmak için geri sayıma geçildi.

3 Aralık’ta yapılacak olağanüstü genel kurulda Ahmet Nur Çebi aday olmayacak. Kararını yönetim kurulu üyeleri ile paylaşan Çebi, kısa süre içinde resmi açıklamayı yapacak.

2019 ekim ayında Fikret Orman’ın istifası sonrası olağanüstü seçimle göreve gelen Ahmet Nur Çebi, 4 yıl süre ile başkanlık koltuğunda oturdu.

AHMET NUR ÇEBİ İLE BEŞİKTAŞ 4 YIL’DA NELER YAŞADI?

2019 ekim ayında Fikret Orman’ın istifası sonrası olağanüstü seçimle göreve gelen Ahmet Nur Çebi, 4 yıl süre ile başkanlık koltuğunda yer aldı.

Siyah beyazlı takım ile geçirdiği 4 yıllık başkanlık süresi içinde 2020 – 21 sezonun da süper lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası Şampiyonluğu yaşadılar.

Beşiktaş ile son kupası ise 2021 – 22 de Türkiye Süper kupa şampiyonluğu yaşadılar.

4 yıllık başkanlık süreci içinde 3 kupa kazanan Başkan Ahmet Nur Çebi dönemi artık sona eriyor.

AHMET NUR ÇEBİ KAÇ TEKNİK ADAM İLE ÇALIŞTI?

24 Ekim 2019’da Beşiktaş Başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Nur Çebi’nin ilk faaliyeti Abdullah Avcı’nın görevine son vermek oldu. Ciddi tazminat ödenen Abdullah Avcı, Ahmet Nur Çebi başkanlığında sadece 10 lig maçında görev almıştı. Ardından göreve gelen isim ise Sergen Yalçın oldu. Sergen Yalçın Beşiktaş’ın başında çok büyük başarılara imza attı ve tek sezonda 3 kupa kaldırdı.

Genç teknik adam Sergen Yalçın ile ikinci sezonunda yollar ayrıldı ve takım Önder Karaveli’ye emanet edildi. Başkan Çebi’nin arkasında durduğu ve sahip çıktığı Karaveli ise 15 lig maçının ardından yeniden altyapıya gönderildi.

Önder Karaveli sonrasında Valerıen Ismael projesini ortaya koyan Ahmet Nur Çebi, Fransız teknik adama hem transfer döneminde önemli kredi açtı hem de kadroda ciddi revizyon yaptı. Ancak bu proje de yarım kaldı, Ismael 18 lig maçına çıkıp Beşiktaş’a veda etti.

Şenol Güneş ile yeniden bir araya gelen ve en son Konferans ligi ve süper lig de alınana kötü sonuçlar sonrasında yollar ayrılırken yerine Burak Yılmaz getirilirken,  4 yıllık sürede 6 teknik adam ile çalışmış oldu.

HASAN ARAT VE EMRE KOCADAĞ ADAYLIK İÇİN HAZIRLANIYOR

Aday olmaya hazırlanan Hasan Arat ve Emre Kocadağ, çalışmalarına başladı. Eski yönetim kurulu üyelerinden Serdal Adalı ise kararını henüz vermedi.

Hasan Arat, sosyal medya hesabından aday olacağını duyurmuştu.

Mevcut yönetimde asbaşkan görevindeki Kocadağ ise Çebi’nin aday olmama kararı sonrası şeçim öncesi temaslarına başladı.

Emre Kocadağ, siyah beyazlı takımında Gaziantep FK’yi 2 – 0 yendiği maçın ardından yaptığı açıklamada başkan adaylarının kesinleşmesi ile birazda sisli havanın dağılmasını bekleyen Kocadağ sonrasında üzerine düşenin fazlasını yapmaya hazır olduğu biliniyor.

Öte yandan Beşiktaş Kulübü’nde olağanüstü genel kurul 3 Aralık’ta yapılacak. Adaylık için 250 genel kurul üyesinin imzası gerekirken, seçimde yaklaşık 20 bin siyah beyazlı kongre üyesi oy verme hakkına sahipler.