Beşiktaş’ta 4 Oyuncu İle Yollar Ayrılıyor

Son olarak Trabzonspor mağlubiyeti ile şampiyonluk yarışında yara alan Beşiktaş’ta Ocak ayı transfer dönemi hazırlıkları sürüyor.

Teknik direktör Sergen Yalçın, Milli arada son haftalardaki puan kayıplarının sebeplerini çözmeye çalışırken, bir yandan da transfer için siyah-beyazlı yönetimle görüşmelerde bulunuyor.

Başarılı teknik adam, Ocak ayında takımdan ayrılacak olan isimleri yavaş yavaş belirlemeye başladı. AdemLjajic, Lens, Douglas ve N’Sakala ile yollarını ayırmaya hazırlananSiyah-beyaz ekip, bu 4 oyuncunun 3.3 milyon Euro’luk maliyet yükünden kurtulmuş olacak.

Yalçın, N’Sakala’nın Üstünü Çizdi

Sezon başı kampında Lens, AdemLjajic ve Douglas’ın performanslarından memnun olmayan Teknik direktör Sergen Yalçın, bu 3 oyuncu ile çalışmak istemediğini yönetime iletmişti. Bu 3 oyuncunun Ocak ayında ayrılması beklenirken, son haftalarda performans düşüklüğü yaşayan N’Sakala’da bu kafileye dahil olabilir.

Trabzonspor mağlubiyetinden sonra Yusuf sarının Paylaşımını beğenen N’Sakala, siyah-beyazlı taraftarlardan büyük tepki toplamıştı. Siyah-Beyazlı yönetim bu dört oyuncu ile Ocak ayı transfer döneminde yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

UEFA şampiyonlar Ligi‘de ve Süper Lig’de üst üste alınan kötü sonuçların yanında oyun olarak da beklentilerin oldukça altında kalan Siyah-beyazlı ekip, Avrupa’da puan dahi alamazken ligde de bir diğer Trabzonspor’un on puan gerisine düştü.

Alınan kötü sonuçlardan ve sahadaki futbol anlayışından memnun olmayan Sergen Yalçın, milli arada yoğun mesai yapmak için kollarını sıvamıştı. Kadroda düşünmediği oyunculara yavaş yavaş belirleyen başarılı teknik adam,Bir yandan da takımın eksik yönlerini belirleyerek yönetimden transfer takviyesi istedi.

Siyah-beyazlı yönetimle bir araya gelen tecrübeli çalıştırıcı, N’Sakala’nın performansından memnun olmadığını, Ljajic, Lens ve Douglas ile birlikte takımdan ayrılması yönünde karar aldı.

Başarılı teknik adam, yönetim ile olan görüşmelerde hücum bölgesine takviye istediğini sık sık belirtiyor.Bunun üzerine siyah beyazlı yönetim, Ljajic, Lens, Douglas ve N’Sakala ile devre arasında yollarını ayırarak, transfer bütçesinde yer açmak istiyor.

Beşiktaş, 3.3 Milyon Euro’dan Kurtulmak İstiyor

Bu dört futbolcunun siyah-beyazlılara yıllık maliyeti 6.6 milyon Euro olarak biliniyor. Siyah-Beyazlı yönetim, bu dört oyuncu ile devre arasında yollarını ayırarak 3.3 milyon Euro’luk maliyetten kurtulmak istiyor.Ljajic ve Lensiçin devre arasında taliplerin olduğu söyleniyor.

Sırbistan Milli Takımının 2022 Dünya Kupası’na direkt olarak katılmasından sonra AdemLjajic, Dünya Kupasında yer almak için düzenli forma şansı bulabileceği bir takıma transfer olmak istiyor.

Kendi ülkesindeki takımlara haber gönderen Sırp oyuncu, Siyah beyazlılar ile yollarını büyük olasılıkla ayıracak. Lens’e ise Hollanda Ligi ekiplerinin ilgisi olduğu söyleniyor.

Süper Lig, takımlarının da talip olduğu Lens, devre arasında takımdan kesin gözüyle ayrılması bekleniyor.

Milli aradan sonra Alanyaspor deplasmanına gidecek olan siyah beyazlı ekip, Zorlu bir mücadele çıkacak. Trabzonspor’un on puan gerisine düşen Siyah-Beyazlılar, ligin formda ekiplerinden Alanyaspor karşısında hata yapmak istemiyor. Milli arada fazla mesai yapan Sergen Yalçın’ın Alanyaspor karşısında nasıl bir sınav vereceği merak konusu.