Beşiktaşlı Eldiven Ersin Destanoğlu’na Fransızlardan Israr

Siyah Beyazlı ekibin kalecisi Ersin Destanoğlu gösterdiği yüksek performans ile Avrupa takımlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Kara Kartal’ın kalecisine 2021 – 2022 sezonu başlamadan Fransız ekibi Nice’ten teklif gelmişti.

Ancak Beşiktaş, 7 milyon Euro transfer bedelini az bulduğu için olumlu bir yanıt vermedi. Fransızlar, genç eldiveni kadrosuna dahil etmekte kararlı. Nice ekibinin yeniden Siyah Beyazlı yöneticiler ile irtibata geçeceği öğrenildi. İşte Kara Kartal’ın transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Beşiktaş’ın file bekçisi Ersin Destanoğlu, gelecek sezon Avrupa yolcusu olabilir. Fransız futbol kulüplerinden Nice, daha önce de genç yetenek için Siyah Beyazlı yöneticilerin kapısını çalmıştı. Alınan duyumlara göre ilk teklifinde 7 milyon Euro sunan Nice, yeniden Ersin Destanoğlu için harekete geçecek.

Avrupalı Kulüpler Peşinde

Ersin Destanoğlu, kaledeki başarısı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yetenekli sporcuya Lille, Nice ve Lyon gibi farklı Fransız kulüplerinden sezon öncesinde transfer teklifleri geldi. Ancak teknik direktör Sergen Yalçın ile birlikte Siyah Beyazlı yöneticiler de yapılan 7 milyon Euro’luk teklifi az bularak reddetti.

1 Ocak 2011 doğumlu Ersin Destanoğlu, 1,95 metre boyunda. Yetenekli kaleci, profesyonel spor kariyerine Bayrampaşa altyapısında başladı ve 3 Ekim 2013 tarihinde Beşiktaş altyapısına geçiş yaptı. 2018’e kadar Beşiktaş U21’de oynayan genç yetenek, aynı sene 50 bin Euro karşılığında Beşiktaş A takımına transfer oldu. 20 yaşındaki file bekçisinin sözleşmesi 2023’te sona erecek.

Nice Kalecisiyle Vedalaşıyor

Fransız futbol kulübü Nice’in file bekçisi Walter Benitez’in 2021 – 2022 sezonunun sonunda takımından ayrılması bekleniyor. Bu nedenle Fransız ekibi, 28 yaşındaki kalecisinden boşalan yer için hazırladığı listede Ersin Destanoğlu’na öncelik verdi.

Nice, daha önce David Ospina ve Huge Lloris gibi yıldız isimleri de kadrosunda bulunduruyordu. Arjantinli kalecisi Walter Benitez’in takımdan ayrılması neticesinde alacakları transfer ücreti ile Nice yöneticileri, Ersin Destanoğlu’nu kadrosuna dahil etmeyi düşünüyor.

Siyah Beyazlı file bekçisi Ersin Destanoğlu’nun Nice olmasa dahi 2021 – 2022 sezonunun bitiminde Avrupa kulüplerinden birine transfer olması bekleniyor.