Beşiktaş’ın Yeni Transferi Miralem Pjanic Hakkında Bilinmeyenler

Son dakika transfer haberi Kara Kartal’dan geldi. Miralem Pjanic ile son dakikada yaptığı transfer anlaşması ile Siyah Beyazlı taraftarlar başta olmak üzere herkesi şaşırtan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ne yakışır bir transfer gerçekleştirmiş oldu. Yılın bomba transferi olarak da adlandırılan Boşnak oyuncunun ekibe gelişi adeta film gibi gerçekleşti.

Miralem Pjanic’i Türkiye’ye getirmek için özel uçak kullanıldı ve havaalanından özel olarak alınan yıldız oyuncu, Acıbadem Hastanesi’ne yetiştirilerek sağlık kontrolü evrakları alındı. Daha sonra bu evrakların TFF’ye iletilmesi ve Pjanic’in kadroya dahil olması ile lisans alması kısa süre içerisinde tamamlandı. Taraftarların coşku ile karşıladığı Miralem Pjanic hakkında merak edilen her şeye göz atın.

Miralem Pjanic Kimdir?

Miralem Pjanic, 2 Nisan 1990 tarihinde Zvornik’te dünyaya geldi. Bosna Hersek ve Lüksemburg asıllı oyuncu 1,78 metre boyunda ve hakim olarak sağ ayağını kullanıyor. Orta saha ve merkez orta saha mevkilerinde son derece başarılı olan 31 yaşındaki yıldız, Beşiktaş ile 2 Eylül 2021 – 30 Haziran 2022 tarihlerini kapsayan bir sözleşme imzaladı. Miralem Pjanic’in oyuncu danışmanı LIAN Sports Group.

Yetenekli oyuncu, aynı zamanda 10 numara olarak da oynuyor. Şimdiye dek 4 sefer İtalya Serie A’da şampiyonluk kupasını kaldırma şerefine nail oldu. 2014 senesinde ise Bosna Hersek’te yılın futbol oyuncusu unvanını almaya hak kazandı.

Profesyonel Futbol Kariyeri

Futbol kariyerine 1 Temmuz 2004 öncesi Lüksemburg ekibi Schifflange U19 altyapısında oynayarak başlayan deneyimli sporcu daha sonra FC Metz altyapısı, FC Metz B, Olimpik Lyon (Fransa), Roma (İtalya), Juventus (İtalya) ve son olarak da BJK öncesi Barcelona’da oynadı.

Miralem Pjanic’in transfer ücreti 20 milyon Euro. Başarılı Futbolcu Barcelona forması ile 30 maçta görev aldı. Ancak hiç golü ya da asisti bulunmuyor. Juventus’ta oynadığı 178 maçta totalde 22 kez fileleri havalandırdı ve 41 asist üretti. Roma ekibine ise 185 maçta eşlik etti. Bu müsabakalarda 30 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu ve 44 tane de asiste imza attı.