Beşiktaş’ın Transfer Gelişmesi

Beşiktaş, yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Kadrosunda bulunan birçok oyuncusu ile gelecek sezon da yoluna devam edecek olan Kara Kartal, geçen sezona göre daha derin ve alternatifli bir kadro kurmak istiyor.

Bu yüzden transfer çalışmalarına hız veren siyah beyazlı yönetim, teknik direkör Sergen Yalçın’ın raporları doğrultusunda girişimlerine devam ediyor. Beşiktaş’ta geçen sezon takımın en gol cü isimlerinden olan Vincent Aboubakar ile henüz yeni bir sözleşme imzalanamadı. Bu yüzden siyah beyazlılar, B planı olarak Kamerunlu futbolcunun yerine oyuncu arayışlarına devam ediyor.

Beşiktaş’tan Kenan Karaman Hamlesi

Beşiktaş’ın gelecek sezon için forvet arayışları sürüyor. Bu bağlamda, siyah beyazlı yönetiminde hedefindeki ilk isim Milli futbolcu Kenan Karaman oldu. Bilindiği üzere 27 yaşındaki futbolcu, geçtiğimiz sezon Almanya’nın Fortuna Düsseldorf takımında forma giyiyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde başarılı futbolcunun takımı ile olan sözleşmesi sona erdi. Bu yüzden siyah beyazlı yönetim, bu futbolcunun menajerini görüşmek için İstanbul’a davet etti. 3 yıllık bir sözleşme teklif etmeyi düşünen Beşiktaş, bir an önce futbolcu ile anlaşıp imzaları atmak istiyor.

Kenan Karaman’ın Futbolculuk Kariyeri

Futbolculuk kariyerine Almanya’da başlayan Milli futbolcu Kenan Karaman, kariyerini Almanya’da sürdürmeye devam ediyor. İlk olarak 2011 – 2012 sezonun Hoffenheim’da oynamaya başlayan Kenan Karaman, burada 3 sezon boyunca bu takımın formasını giydi. 39’u ilk 11 olmak üzere 42 resmi maçta sahaya çıkan Milli futbolcu, toplamda 21 gole imza attı. Ardından 2014 – 2015 sezonunda bir başka Alman takımının yolunu tutan Kenan Karaman, 4 sezon boyunca Hannover 96 takımında oynadı. 52’si ilk 11 olmak üzere 99 maçta görev yapan 27 yaşındaki futbolcu, bu maçlarda toplamda 14 gol ve 6 asistlik bir performans sergiledi.

Daha sonra 2018 – 2019 sezonunda Almanya’nın Fortuna Düsseldof takımına giden Kenan Karaman, son 3 sezondur bu takımda oynamaya devam ediyor. Milli futbolcu, 46’sı ilk 11 olmak üzere 72 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda toplamda 16 gol atıp 5 asist yapmayı başardı. Öte yandan A Milli Futbol Takımı’nın faformasını giyen Kenan Karaman, 21 maçta 5 gole imza attı.