Beşiktaş’ın Pinheiro Umudu Suya Düştü

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında oynanan Kayserispor maçından önce teknik direktör Sergen Yalçın ile yollarını başarısız sonuçlar ve takımın genel durumu nedeniyle ayıran Beşiktaş’ta hummalı çalışmalar sürüyor.

17’inci haftanın kapanış maçında ezeli rakibi Fenerbahçe’nin konuğu olacak olan Siyah Beyazlılarda henüz yeni teknik direktör belirlenemedi ve ismi en çok öne çıkan Estoril teknik direktörü BrunoPinheiro ihtimalinin de rafa kalktığı öğrenildi.

Bruno Kendisi Açıkladı

Portekiz Ligi’nin 15’inci haftasında Famalicao ile yapılan ve 2-2 sona eren müsabakadan sonra yaptığı basın toplantısında Beşiktaş’taki teknik direktörlük görevi ile alakalı soruları cevaplayan BrunoPinheiro, Adnan Dalgakıran’ın kendisiyle alakalı açıklamalarını onaylamadığını ifade etti.

Kendisi için Beşiktaş defterinin kapandığını ve Estoril ile çalışmaya devam edeceğini belirten BrunoPinheiro, kulübün yakın zamanda konuyla alakalı resmi açıklamaları yapacağını sözlerine ekledi. Beşiktaş’ın ilgilendiği teknik direktörler arasında adı en çok öne çıkan teknik direktör olan BrunoPinheiro’nun ihtimalinin de ortadan kalkmasıyla birlikte yeni teknik direktörün kim olacağına dair tartışmalar tekrardan alevlenmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere Beşiktaş yönetimi, kendi arasında 7 saate yakın süren bir toplantı yapmış ancak yöneticiler arasında herhangi bir fikir birliği sağlanamamıştı. Bruno Pinheiro’ya sorulan soruya dair açıklama ise Beşiktaş 2’inci başkanı Adnan Dalgakıran’dan gelmişti. Adnan Dalgakıran Bruno Pinheiro ile alakalı olarak yakın zamanda İstanbul’a geleceğini ifade etmiş bu durum camiada tartışmalar yaratmıştı.

Beşiktaş’ın Mevcut Adayları

Bruno Pinheiro’nun Estoril’de kalmaya devam edeceğini açıklamasıyla birlikte Beşiktaş artık tekrar yeni teknik direktör arayışlarına girmiş durumda. Siyah Beyazlılarda Bruno Pinheiro’dan sonra en çok ismi anılan teknik direktör ise Şenol Güneş. Beşiktaş’ın başında 4 sezon görev yapan Şenol Güneş’in Başkan Ahmet Nur Çebi ile hem sportif hem de sosyal anlamda yakın olduğu ve bu nedenle başkanın ısrarla tecrübeli teknik adamı istediği biliniyor.

Sık sık beraber yemek yiyen, sohbet eden ikilinin tekrar bir araya gelmek konusunda belirli bir aşama kaydettiği iddia edilse de konuyla alakalı henüz herhangi bir açıklama yok. Şenol Güneş, Beşiktaş’ın başında 2015/2016 ve 2016/2017 sezonlarında üst üste şampiyonluklar yaşamış, 2017/2018 sezonunda ise Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performansla birlikte tarihi bir başarı kaydederek grubunu namağlup ve lider olarak tamamlayan ilk Türk takımı olmuştu.

Şenol Güneş konusunda anlaşmayı engelleyen durum ise yönetim kurulunun kararları. Beşiktaş yönetiminde başkan Ahmet Nur Çebi dışındaki hiçbir yöneticinin Şenol Güneş ile çalışmaya sıcak bakmadığı ifade edilirken bu nedenle diğer adayların da adı durmadan basına yansıyor.

Hatırlanacağı üzere Beşiktaş’ın bir dönem de Başakşehir’i çalıştıran ve kulübün başında şampiyonluk sevinci yaşayan Okan Buruk ile ilgilendiği iddia edilmiş ancak bu konu sonradan yalanlanmıştı. Beşiktaş’ın başında geçici olarak teknik direktörlük yapan Önder Karaveli’nin devre arasının bitimine kadar çalışması ihtimali de bulunuyor.