BEŞİKTAŞ’IN MİLLİ OYUNCULARI NELER YAPTI

Siyah beyazlı takım Beşiktaş liglere verilen milli ara ile ülkelerini temsil etmek için milli takımlarına giden 8 futbolcusunun dan 5’ i görev alırken diğer 3 oyuncu ise forma giyme şansı bulamadılar.

Milli takımlara davet edilen oyuncuları D. Vida, F. N’ Sakala, A. Hutchinson, C, Larin, M. Pjanic Rıdvan Yılmaz, Ersin Destanoğlu ve Kenan Karaman milli takımları kadrolarında yer aldılar.

A MİLLİ TAKIM DA 3 BEŞİKTAŞLI

Kara kartal da A Milli takıma davet edilen oyuncularından genç Kaleci Ersin Destanoğlu ilk kez A milli takıma davet edilirken süre alamadı.

Sol bek’ te görev yapan genç oyuncu Rıdvan Yılmaz Cebelitarık karşılaşmasında ikinci yarıda şans bulan genç oyuncu kısa sürede ki mükemmel performansı ile 2 asist katkısı yaparak çok iyi bir performans sergileyen Rıdvan Yılmaz Karadağ karşılaşmasında ise süre bulamayan genç oyuncu yedek kulübesinde kaldı.

Hücumda oynayan Kenan Karaman ise A milli takım ile Cebelitarık ve Karadağ karşılaşmalarında ikisin de de sonradan oyuna dahil oldu.

KANADA MİLLİ TAKIMIN DA LARİN VE ATİBA FIRTINASI

Siyah beyazlı takımın tecrübeli orta saha oyuncusu kaptanı A. Hutchinson ile golcü isim C. Larin FİFA Dünya Kupası Kuzey Amerika ve Karayipler Elemelerinde milli takımları Kanada ile başarılı bir sezon geçiriyorlar.

Kanada milli takımı ile iki oyuncu da Kosta Rika ve Meksika maçlarında 6 puanı kapan Kanada grubunda liderliğe yükselmiş durumdalar. Kara kartallı iki oyuncu da A. Hutchinson ve C. Larin Kosta Rika maçında sonradan oyuna dahil olurken skor ve asist katkısı yapamadılar.

Grubunda Meksika maçında ise Milli takımın da gollerinde devam eden C. Larin 2 gol birden atarak galibiyeti 3 puanı getiren isim oldu. Tecrübeli isim A. Hutchinson ise Meksika karşılaşmasında 90 dakika sahada kalırken Kanada milli takımı ile en çok karşılaşmaya çıkan oyuncu oldu.

MİRALİM PJANİC DÜNYA KUPASINA VEDA ETTİ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ın bu yaz transfer sezonunun son gününde Barcelona ‘dan kadrosuna kattığı yıldız isim M. Pjanic Bosna Hersek ile iki karşılaşmada da sahada olan yıldız isim Dünya Kupası na gitme şansını kaybetti.

Bosna Hersek ile ilk maçta Finlandiya ‘ ya 3 – 1 mağlup olarak Katar gitme şansı kalmayan Bosna Hersek ‘de yıldız isim M. Pjanic 66 dakika sahada kala bildi. Tecrübeli isim M. Pjanic ikinci karşılaşmada ise Ukrayna mücadelesinde sahada olmazken milli takımı Ukrayna’ ya 2 – 0 kaybettiler.

D. VİDA VE N’ SAKALA SÜRE ALAMADILAR

Beşiktaş ‘ın savunmasında görev alan tecrübeli isim D. Vida Hırvatistan milli takımına davet edilen oyuncu Malta ve Rusya karşılaşmalarında da süre alamadı.

Siyah beyazlı takım ile kadro dışı bırakıldığı iddia edilen Fabrice N’Sakala ise Demokratik Kongo Cumhuriyeti milli takımına çağırılan oyuncu Tanzanya ve Benim maçlarında süre bulamadı.