Beşiktaş’ın Kenan Karaman İle Euro Sorunsalı Çözüm Buldu

Yeni sezonda ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. İspanya’daki kamp sürecine Temmuz ayı sonuna doğru başlayacak olan Kara Kartal’ın Salih Uçan’ın ardındaki atakları kendisini belli etti. Salih Uçan’ı renklerine bağlayan Siyah Beyazlılar, Kenan Karaman’ı da renklerine bağlamaya hazırlar…

A Milli Futbol Takımı’nın vazgeçilmez isilerinden yetenekli futbolcu Kenan Karama ile uzun süredir devam eden görüşmeler sonunda meyvesini verdi ve transfer yolu gözüktü. Ücret konusunda anlaşmazlık yaşayana Kara Kartal ve Karaman’ın en sonunda el sıkışarak masadan kalktığı bilinirken ödemenin Euro üzerinden yapılmasına karar verildi.

Karaman Türk Lirası İle Ödeme Yapılmasını İstemedi

Almanya 2. Ligi ekibi Fortuna Düsseldorf formasını terleten Kenan Karaman, geçtiğimiz sezon gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sözleşmesi transfer döneminde sonlanan santrfor, boşta kalınca Beşiktaş atağına bir kez daha girişti. Daha öncesinde de temasları sürse de Karaman’ın Siyah Beyazlı yönetimin ödemeyi Türk lirası ile yapma teklifini kabul etmemesi işleri zora sokuyordu. Geri kalan tüm konularda el sıkışılması fakat ödemede sıkıntı olması sıcak temasları zor sokuyordu.

Karaman’ın ödemeyi Euro olarak istemesi üzerine Beşiktaş daha fazla direnemedi ve ödemeyi Euro üzerinden yapmayı kabul etti. Sözleşme masasında olumlu ayrılan santrfor, yeni sezonda Siyah Beyazlı formayı giymeyi kabul etti. 1-2 gün içerisinde imzaların atılması beklenirken tecrübeli forvetin 900 bin Euro alacağı öğrenildi. Diğer taraftan Beşiktaş yönetiminin maç başına da ödeme yapacağı da gelen iddialar arasında yer aldı.

Sergen Yalçın, Karaman’ı Özellikle İstedi; Bunun Sebebi

Almanya 2. Ligi ekibi Fortuna Düsseldorf ile geçtiğimiz sezon toplam 29 maçta formasını terleten 27 yaşındaki forvetin 7 gol sevinci yaşatıp 2 asist başarısı göstermesi dikkatleri üzerine çekti. A Milli Futbol Takımı’nda da 25 karşılaşmada 5 gol sevinci yaşatması teknik direktör Sergen Yalçın’ın gözünden kaçmadı ve gerekli temasların kurulmasına vesile oldu. Diğer yandan Yalçın’ın Karaman’ı istemesinde santrfor mevkisinin yanı sıra Karaman’ın sağ ve sol kanatlarda da oynayabilmesinin büyük rol oynadığı da gelen iddialar arasında…