Beşiktaş’ın Genç Kadrosu Dolu Dizgin

Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı, ING Basketbol Süper Ligi’nde genç kadrosu ile yükselişine dolu dizgin devam ediyor. Sezon başlamadan önce kadrosunu değiştiren ve neredeyse sıfırsan inşa eden Beşiktaş Icrypex, genç oyuncuları ile kötü başladığı ligde neredeyse son sıradan en üst sıralara kadar çıkmayı başardı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. Haftasına kadar sadece bir maçta galibiyet alan ve parkeden 7 yenilgi alarak ayrılan Beşiktaş Icrypex, bir anda bu kötü gidişata bir dur dedi ve daha sonraki 15 maçın 12’sinde galibiyet alarak ligde 6. Sıraya kadar yükselmeyi başardı. Beşiktaş Icrypex şimdi play off’a kalmak için şansını deniyor ve genç kadrosu ile dolu dizgin ligde ilerliyor.

Beşiktaş’tan A Milli Takıma

Siyah beyazlı ekipte büyük başarı yakalayan isimler ise; Alperen Şengün (18), Furkan Haltalı (18), Hakan Sayılı (21), Sadık Emir Kabaca (20), Şehmus Hazer (22) Ligde son 15 haftada inanılmaz bir performans gösteren isimler takımı play off’a taşımak istiyor. Takımda yer alan isimler arasında 21 yaşında olan Sedat Ali Karagülle, 20 yaşındaki Ömer Yasir Küçük, 23 yaşındaki Ercan Osmani, 24 yaşındaki Egehan Arna’da bulunuyor.

Beşiktaş Icrypex genç oyuncuları ile ligde başarılı bir performans elde ederken takımda yer alan 4 oyuncuyu da A Milli Takım’a gönderdi. Milli takıma en fazla oyuncu gönderen ekiplerden biri olan Beşiktaş Icrypex’den Alperen Şengün, Şehmus Hazer, Furkan Haltalı ve Sadık Emir Kabaca  A Milli Takım kadrosuna alınmak üzere aday kadroya davet edildi.

Siyah beyazlı formayı giyen Sadık Emir Kabaca, milli takımdan daha sonra gönderilirken Alperen ve Şehmus milli takımın olmazsa olmazları arasında yer alan isimlerden oldular.

Takımda Aile Ortamı Oluşturuluyor

Beşiktaş Kulübü Basketbol ve Gayrimenkul Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Şenol takım ile ilgili yaptığı açıklamada Alperen’in bireysel performans ile öne çıktığını fakat oyuncunun takım ile de uyumunun oldukça iyi olduğunu belirtti. Akatlar’da aile ortamı yaratılmaya çalışıldığını, taraftarın olmadığı bir sezonda oyunlar oynandığını, hocalar ve yönetim kurulu üyeleri olarak da üstlerine düşeni yaptıklarını takımda bir aile ortamı oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.