BEŞİKTAŞ’IN 3 YILLIK TEKLİFİNE SERGEN YALÇIN’DAN CEVAP

Sezonu çifte kupayla tamamlayan teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Beşiktaş ile kontratı bu sezon sonunda sona erdi. Yeni kontrat yapmak isteyen kara kartallı yönetim teknik direktöre 3 yıllık kontrat teklif etti. Ancak Yalçın bu teklifi reddederek bir senelik sözleşme imzalayalım dedi. Bunun üzerine Sergen Yalçın ve Beşiktaş arasında sözleşme yenilenmesi sadece 1 yıl ile sınırlı kaldı.

KULÜBÜ TAZMİNAT SIKINTISINA SOKMAK İSTEMİYORUM

Beşiktaş daha önce Abdullah Avcı ile tazminat konusunda sorun yaşamıştı. Beşiktaş’ta teknik direktör olarak süresi biten Sergen Yalçın ise kulübün 3 yıllık kontrat teklifine olumlu yaklaşmadı ve yönetimin bu teklifine süreyi 1 sene yapalım diyerek yanıt verdi. Yalçın’ın bu isteğinin altında yatan fikir ortaya çıktı. Yalçın’ın uzun süreli anlaşma imzalarsa ileride oluşabilecek tazminat durumlarıyla kulübü uğraştırmak istemediği öğrenildi.

Teknik direktörlük kariyerindeki ilk galibiyet sonrası Çeşme’de tatile çıkan Yalçın’la Asbaşkan Emre Kocadağ’ın ilk görüşmesinin olumlu geçtiği öğrenilmişti. Bu görüşmede Kocadağ, Başkan Çebi’nin teknik direktörlük teklifini Yalçın’a iletmişti. Ancak Sergen Yalçın 3 yıllık kontratı reddetmiş, bunun yerine 1 senelik sözleşme yapalım demişti. Başkan Çebi, başarılı teknik direktörün bu talebinden memnuniyetini dile getirdi ve yönetim olarak da bu geri dönüşü olumlu değerlendirdiklerini belirtti.

 1 HAFTA İÇİNDE İMZALAR ATILIYOR

Sergen Yalçın’ın 1 yıllık kontrat talebini kabul eden yönetim bu hafta içinde imzaları atmayı planlıyor. Yalçın’la Çeşme’de yapılan ilk görüşme olumlu geçmişti. Kontratın yapılacağı bu görüşmelerde ise Yalçın’ın yeni dönemde kimlerin oynayacağına dair kadro planlarını ve olası yeni transferlerle ilgili düşüncelerini yönetime sunacağı bekleniyor.

İmzaların atılacağı bu toplantıda aynı zamanda Yalçın, kimlerin takımdan gönderilmesini istediğini ve gelecek dönem için kimlerle görüşmek istediğini kara kartallı yönetime belirtecek. Böylece başarılı teknik direktör Beşiktaş’taki görevine 1 yıl daha devam edecek.

10 MİLYON TL NET MAAŞ

Çifte kupalı başarılı teknik direktör, Beşiktaş’tan önceki sezon 6 milyon TL maaş aldı. Bu sezon için ise yönetim kesenin ağzını açtı. Yalçın’a 1 yıllık sözleşmenin yanında 10 milyon TL net maaş ve çeşitli bonuslar teklif edildi.